Potrącił pieszego i uciekł

Autor: kurier-kolski.pl | 24.02.2012

Potrącił pieszego na przejściu dla pieszych i zbiegł z miejsca zdarzenia. W godzinę po zdarzeniu był już w rękach kolskich policjantów. Zatrzymany 49-latek poniesie odpowiedzialność karną za swoje bezmyślne zachowanie.

W poniedziałek około godz. 19:30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu na pieszych, na ul. Nowowarszawskiej w Kole. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a Policję o zaistniałym fakcie powiadomili świadkowie. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca poruszał się peugeotem partnerem o początkowych numerach rejestracyjnych PKL,  który w wyniku zdarzenia ma uszkodzoną przednią część pojazdu.  Potrąconemu mężczyźnie nic się nie stało, poza stłuczonym kolanem nie odniósł innych obrażeń.

Wszystkie patrole kolskiej komendy natychmiast rozpoczęły poszukiwanie auta,  które odnaleziono porzucone pod cmentarzem na ul. Poniatowskiego. Policjanci niezwłocznie udali się do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności potwierdziły, że to on jest sprawcą potrącenia pieszego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania 49-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany, a jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni przyczyną większości wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych,  najczęściej   przypadkowych pieszych i innych użytkowników dróg. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Tylko w ciągu ostatnich czterech dni kolscy policjanci zatrzymali 10 pijanych kierowców, z czego sześciu poruszało się samochodami, a trójka z nich spowodowała kolizje drogowe. Wczorajszy przykład pokazuje, że pijani kierowcy nie pozostają bezkarni i wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu na drogach przez Policję będą musieli ponieść odpowiedzialność za swoją lekkomyślność.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526