Półkolonie z Muzeum

Autor: kurier-kolski.pl | 27.02.2012

W dniach od 21 do 24 lutego br. odbywały się półkolonie zorganizowane przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Co roku ta kolska instytucja kulturalna organizuje ciekawy zimowy i letni wypoczynek dla małych podopiecznych.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach w Muzeum, które związane były z obchodzoną w tym roku 650. rocznicą lokacji miasta Koła. Obejrzały pokaz multimedialny przygotowany przez opiekuna kolonii Bartłomieja Grzankę, a w części drugiej namiętnie grały w strategiczną grę planszową Carcassonne, wcielając się w rolę średniowiecznych władców.

Dzień kolejny był dniem wyjazdowym. Stałym elementem każdych półkolonii są odwiedziny w innych ośrodkach muzealnych. Tak też było i w tym roku. Dzieci wraz z opiekunami odwiedzili Muzeum w Łęczycy i …diabła Borutę. Oprócz zwiedzania interesujących ekspozycji muzealnych uczestniczyli w lekcji muzealnej tematycznie związanej z rycerstwem. Była to niezapomniana okazja do spróbowania się w roli rycerza i uzyskania interesujących informacji łamiących czasem panujące, na temat rycerzy, stereotypy. Po wizycie w Łęczycy grupa odwiedziła również archikolegiatę w Tumie.

Kolejny dzień zajęć w Muzeum związany był tematycznie z ceramiką. A ostatni dzień wyjazdowy koloniści spędzili na zamku w Gołuchowie zwiedzając przepiękne wnętrza tej rezydencji, która jest dziś oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Udział w zajęciach był bezpłatny. Dzieciom pozostały piękne wspomnienia, zdobyta wiedza historyczna i oczekiwanie na ferie letnie.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526