Nasi laureaci Narodowego Konkursu Ekologicznego

Autor: kurier-kolski.pl | 15.02.2012

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole po raz trzeci uczestniczyła w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku” organizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i ponownie za swoje osiągnięcia w dziedzinie promocji ekologii została uhonorowana tytułem „Promotor Ekologii 2011”.

Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Stowarzyszenie Europa Nasz Dom w Tarnowie. Przewodniczącym Kapituły Narodowego Konkursu Ekologicznego była Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Kole w 2011 roku realizowali wiele akcji wśród dzieci i młodzieży, a także i dorosłych, zachęcając do ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W ramach Dni Otwartych Strażnic, Światowego Dnia Ziemi oraz Olimpiady Ekologicznej, których KP i JRG w Kole byli organizatorami lub współorganizatorami, prezentowano problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska z perspektywy Państwowej Straży Pożarnej.

Innymi laureatami Narodowego Konkursu Ekologicznego z naszego miasta i powiatu byli: Sanitec Koło (Europejska Nagroda Ekologiczna), Komenda Hufca ZHP Koło (Promotor Ekologii), Nadleśnictwo Koło w Gaju (Mecenas Polskiej Ekologii) oraz w nowej kategorii „Sołectwo przyjazne środowisku” – sołectwo Barłogi (Gm. Grzegorzew) i sołectwo Pomarzany Fabryczne (Gm. Kłodawa).

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
seokatalog
9 lat temu

This blog helped me open my mind.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526