Nasi laureaci Narodowego Konkursu Ekologicznego

Autor: kurier-kolski.pl | 15.02.2012

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kole po raz trzeci uczestniczyła w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku” organizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i ponownie za swoje osiągnięcia w dziedzinie promocji ekologii została uhonorowana tytułem „Promotor Ekologii 2011”.

Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Stowarzyszenie Europa Nasz Dom w Tarnowie. Przewodniczącym Kapituły Narodowego Konkursu Ekologicznego była Pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Kole w 2011 roku realizowali wiele akcji wśród dzieci i młodzieży, a także i dorosłych, zachęcając do ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W ramach Dni Otwartych Strażnic, Światowego Dnia Ziemi oraz Olimpiady Ekologicznej, których KP i JRG w Kole byli organizatorami lub współorganizatorami, prezentowano problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska z perspektywy Państwowej Straży Pożarnej.

Innymi laureatami Narodowego Konkursu Ekologicznego z naszego miasta i powiatu byli: Sanitec Koło (Europejska Nagroda Ekologiczna), Komenda Hufca ZHP Koło (Promotor Ekologii), Nadleśnictwo Koło w Gaju (Mecenas Polskiej Ekologii) oraz w nowej kategorii „Sołectwo przyjazne środowisku” – sołectwo Barłogi (Gm. Grzegorzew) i sołectwo Pomarzany Fabryczne (Gm. Kłodawa).

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
seokatalog
11 lat temu

This blog helped me open my mind.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526