Kolejne 40 miejsc pracy w Kole nie powstanie

Autor: kurier-kolski.pl | 04.02.2012

Jeden z kolskich przedsiębiorców, właściciel firmy „VITRO”, zwracał się pod koniec ubiegłego roku do burmistrza Mieczysława Drożdżewskiego z pismem, że chciałby pozyskać środki z UE i wybudować w Kole lub bliskiej okolicy spalarnię śmieci z segregacją. Niestety, został odesłany z przysłowiowym kwitkiem. Burmistrz i radni nie chcą z nim nawet gadać! Wolą wozić śmieci z Koła do Konina i tam je spalać, za co my, mieszkańcy, płacimy o wiele drożej.

Na  przedostatniej sesji Rady Miejskiej kolscy radni potwierdzili swoje stanowisko w tym temacie podejmując uchwałę o przekazywaniu Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie śmieci z terenu Koła do segregacji i utylizacji w spalarni śmieci w Koninie.  Czemu nasi radni wolą dorabiać Konin??? Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Pękacz twierdzi, że radni nie mieli wyjścia, bo tak przewidują plany wojewódzkie, do których miasto Koło musi się dostosować. Ale jeśli to prawda, to czemu nasi radni nazywają się „samorządem”, czyli że sami się rządzą, skoro muszą podporządkowywać się województwu? Jeśli brak im własnej wolnej woli i mają rzekomo związane ręce, to niech dadzą sobie spokój z udawaniem rządzenia miastem, niech złożą swoje mandaty, honorowo zrezygnują i przestaną brać wysokie diety co miesiąc, bo każdy potrafi podnosić rękę „za”, to żadna filozofia. A pieniądze za co biorą?

Za co radni w Kole biorą co miesiąc wysokie diety???

Zgoda radnych na wywóz kolskich śmieci do Konina i utylizację ich tam całkowicie pogrzebała plany firmy VITRO z Koła, której właściciel chciał pozyskać środki z UE i w ciągu 2 lat wybudować dla miasta Koła i powiatu kolskiego nowoczesną, ekologiczną, bezpieczną dla środowiska spalarnię śmieci. Zakład mógłby dać zatrudnienie aż 40 osobom, a dodatkowo produkowałby energię elektryczną i cieplną dla naszego miasta. Biznesmen chciał też podjąć się spalania osadów z naszej oczyszczalni ścieków, które są dziś dla niej problemem. Prosił w swoim piśmie burmistrza o wskazanie terenu do budowy spalarni i zakładu recyklingu śmieci oraz o deklarację przekazywania tam śmieci, co jest niezbędnym warunkiem uzyskania środków z UE. Niestety, burmistrz w swojej krótkiej lakonicznej odpowiedzi, praktycznie bez większego uzasadnienia, odmówił wskazania terenu pod lokalizację zakładu oraz odmówił złożenia deklaracji o przekazywaniu odpadów z terenu miasta Koła. 


Burmistrz Mieczysław Drożdżewski lubi być fotografowany na tle flagi europejskiej, ale w kwestiach pozyskiwania środków z UE nie może się pochwalić sukcesami. Także kolskim przedsiębiorcom nie ułatwia korzystania ze środków unijnych by tworzyli nowe miejsca pracy.

Śmieci z Koła mają być nadal wożone do Konina i tam segregowane, a następnie spalane, przez co cena, którą płacimy my, kolanie, już jest i będzie jeszcze dużo wyższa, niż gdyby były utylizowane na miejscu.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
salamon
salamon
12 lat temu

Pan Burmistrz, nie bez kozery,fotografuje się na tle flagi Unii Europejskiej, tam na fladze dużo gwiazd – a Pan Burmistrz, jego image, to też jak gwiazda – oczywiście w swoim szeregu.

wk....ny.
wk....ny.
12 lat temu

uważam, że koń ma rację.
Myślę, że rada i burmistrz mieli by poparcie i pracę, i przyzwolenie na coroczne podwyżki na ,,40″ kadencji, jeżeli mieszkańcy widzieli by efekty ich pracy przynajmniej jak w cytowanym Uniejowie czy Kutnie.
Dla mnie to burmistrz może zarabiać nawet i milion złotych na miesiąc, ale niech najpierw miasto będzie miało stosowne dochody… .

wolny keczup
wolny keczup
12 lat temu

Koniu szanowny. Spieszę Cię uspokoić; Twoje przypuszczenia są bezzasadne.

Pan Kozajda w radzie miasta już był. Nawet dwa razy jeśli mnie pamięć nie myli

koń
koń
12 lat temu

Pan redaktor czasami przesadza, jednak ma wiele racji. A „Wolny Keczup”: jeśli uważasz, że z inwestycjami w Kole i z miejscami pracy jest dobrze, tzn. że potrzebujesz leczenia specjalistycznego.
Poszukaj sobie na google o zakładzie Wipasz w Mławie, albo o termach w Uniejowie, albo sprawdź, jak rozwija się pobliskie Kutno. I porównaj to do Koła…
A na koniec: wolałbym w radzie miejskiej Kozajdę, niż np. Wapińską albo Chojnacką.

wolny keczup
wolny keczup
12 lat temu

wiem ale nie powiem…
Pan redaktor znowu w histerię wpadł…. Coś to nasze Koło ma pecha do inwestorów. A to jeden grunt pod firmę po Zrembie kupił i mu działać nie dali, a to drugi spalarnię chciał budować i też mu nie dali. A wszystko to podlane sosem histerii lokalnego Robin Hooda co to innym do kieszeni zagląda i w piersi wciąż się bije. Cudze

mieszkancy
mieszkancy
12 lat temu

mariusz nie spij bo Cie okradna i kurier ci wyniosa caly i ksero-psy szczekaja karawana jedzie dalej

olokolo
olokolo
12 lat temu

mariusz nie gadaj bzdur!! lepiej napisz nastepny ciekawy artykol jak to w kole zle i bieda a po ulicach auta po 100 klockow jezdza-nie wciskaj kitu na uszy bo mnie juz bola-hehe psy szczekaja karawana jedzie dalej

informatyk
informatyk
12 lat temu

Panie Mariusz z numerami IP to pan moze sobie tylko na nie popatrzec 🙂 bo żaden dostawca internetu panu nie udostępni. (ochrona danych osobowych).

Mr RADNY przez duze R
Mr RADNY przez duze R
12 lat temu

a takiego wała nam zrobicie!!! wszedzie mozecie pisac nawet do Torunia. tel interwencyjny: 566 108 100

ja
ja
12 lat temu

Po prostu naprawdę trzeba coś zrobić , aby odwołać ta całą szopkę tylko trzeba to z głową zorganizować. Zebrać wszystkich inwestorów co chcieli zainwestować i zgłosić do Uwagi Interwencji albo Ewy Jaworowicz i wszystko będzie jasne dobry przekaz i do pracy aby odwołać całą ekipę.

radny-ten starszy pracujacy
radny-ten starszy pracujacy
12 lat temu

psy szczekaja a karawana jedzie dalej- Mariuszek a Ty gdzie masz etat?? w starostwie??

mieszkaniec-wyborca drozdza
mieszkaniec-wyborca drozdza
12 lat temu

Mariuszka ambicje zzeraja i juz nie wiadomo co chce. Ja wiem kto pisze te komentarze. Pan redaktorzyna pisze sobie i sobie odpowiada

też radny
też radny
12 lat temu

Panie Mariuszu, jeżeli nie nadaje się pan na dziennikarza to niech się pan przestanie w to bawić, bo ilekroć bym nie przeczytał jakiś artykuł to wg pana komentarze piszą tylko urzędniczy, poplecznicy burmistrza, radni, a może i sam burmistrz, troszeczkę rozezniania. Niestety ludzie widzą, że pan tylko narzeka i wszystko panu nie pasuje. Żeruje pan krzywdzie ludzkiej. Żadna spalarnia w kole nie ma prawa powstać. Miasto Koło jest w planie wojewódzkim i na terenie woj. wielkopolskiego mogą powstać tylko 2 spalarnie. Do spalarni konińskiej będą należeć wszystkie gimny z powiatu kolskiego, tureckiego i koninskiego, gdyż jest wymóg 300 000 odbiórców, wiec koło jest zapchaj dziurą po za tym trzeba wiedzieć, że z takie spalarnie jest nieprzejmeny zapach. Lepiej jesli miasto będzie mieć swoje udzialy w spółce niż podlegać pod prywatnego inwestora, miejsca praca w pana artykule są tylko przykrywką.
Aha też jestem radnym. albo urzędnikiem.

wakacje
wakacje
12 lat temu

jakby diety były minimu 3 razy większe to chetnie bym się w to pobawił, a tak za psi grosz nie opłaci się. Idzie dobrze żyć tylko trzeba troszke pogłówkoać a nie czekać na gotowe jak za socjalizmu.
P.S gór nie polecam w tym roku bo za bardzo piździ, więc dobrze że idą to ferie to się wyjedzie gdzieś do ciepłych krajów.

zdzichu
zdzichu
12 lat temu

ej wakacje to jestes chyba ktoryms z tych naszych radnych co?

wakacje
wakacje
12 lat temu

tak sie zastanawiam gdzie tu na urlop jechać: Egipt czy Tunezja? polećcie coś ciekawego.

????
????
12 lat temu

Czy istnieje możliwość odwołania burmistrza i np rady miasta przez społeczeństwo? Jeśli ta,k to może warto byłoby tak zrobić! Następni uważaliby na to, co i jak robią, że dupy do stołków jednak na stałe nie przymarzają… Można by jakąś akcję zrobić, zebrać podpisy czy coś…

wk....ny.
wk....ny.
12 lat temu

czuję, że już najwyższy czas, aby mieszkańcy naszego miasta głośno się domagali się pozytywnych efektów działania umożliwiających rozwój ekonomiczny jego mieszkańców jak i samego miasta od starego nowego Burmistrza i Rady.
Naszą-Wyborców konsekwencją, odpowiedzialnością jest to, że radni i burmistrz dali sobie wyższe uposażenia, więc niech Ich odpowiedzialnością będą ,,czyny”- jakie?
… na razie takie, że obywatele-wyborcy muszą oszczędzać, czasami w konsekwencji owych oszczędności zasilać PUP.

Mrówa - stary zgred
Mrówa - stary zgred
12 lat temu

a wy sie nie plujcie bo najwyraźniej nie kumacie co to bieda. autor ma święta rację. a poza tym jeszcze z tego by była energia i cieplna i elektryczna dla miasta. jak ktoś ma kase to płaci a ja znam ludzi co to bez prądu i ciepła opalają domy drzewem co podpierdolą drzewa na wale na wyspie. a i to nie zawsze. a te zlosliwe commenty to na bank piszą osrani radni nygusy pierdolone. jak kto ma dietki i w garze pełno to w dupie ma serdecznie biedaków co to bochenek chleba raz na 3 dni kupują a znam takich kilkudziesięciu. milczeć skurwysyny radni i do roboty a nie sie opierdalać. swoją drogą to ciekawe – wsadź kij w mrowisko z nygusami i od razu ryki. wstydzilibyście się i jak porządni ludzie podziałali coś dla dobra ogółu a nie tylko oklaski jak burmistrz co owie. debile i nygusy pierdolone…
PS brawa dla autora. w tym kraju jak sie w dupe nie kopnie to wszystko stoi. a jak coś stoi – to sie cofa… zasrana polska tradycja

Mrówa - stary zgred
Mrówa - stary zgred
12 lat temu

ja kurwa szukam roboty od iks czasu a oni siedzą na stołeczkach i patrzą czy w dupę ciepło głupie huje. sorry za słownictwo ale jak widzę takie rzeczy to mnie kurwica bierze. najchętniej to bym wyjebał temu burmistrzowi z dyni nygusowi i popaprańcowi. dam se łeb uciąć że dostał w łapę bo przecież takie coś i olać? toż to skandal zgroza i masakra w biały dzień. spalarnia – cud malina. jak znam życie to i segregowanie by było z czasem i ekologicznie toto a tak : tylko kasa huj wie komu i za co a syf do ziemi. słusznie napisali: samorząd? to niech kurwa samorządzą a nie liżą dupę burmistrzowi który serdecznie w dupie ma miasto i robotę bo a nuż ich tam wyjebe czy cuś. banda nygusów. łatwo szastać czyimiś miejscami pracy jak sie ma ciepłą posadkę i pijąc kawki pod kunsumpcję ciasta na posiedzeniach rady. życzę im kurwa żeby sami na bezrobocie sie wjebali. 40 miejsc pracy wpizdu ? no to ja kurwa nie wiem o czym te hujki radzą. MOPS i GOPS wywalają kase na zsiłki bo kludzie z bidy piszczą a ci zamiast pomóc to jeszcze sie kurwa cieszą bo jeszcze więcej kasy na biedaków? nosz kurwa jak kto ma do łba za daleko to do kieszeni na bank blisko. a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kase. jebał ich suchy Mojżesz…

Ejo ejo
Ejo ejo
12 lat temu

dokładnie widziałeś by redaktorzyna się kiedyś pomylił?

ja
ja
12 lat temu

a spotkaleś się tutaj kiedys z argumentami dwóch stron. Tu redaktor zawsze ma rację.

Paweł mieszkaniec Koła
Paweł mieszkaniec Koła
12 lat temu

;p dziwnie sie podpisałeś, ale czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? bo to co napisałeś nic mi nie mówi. to co napisał autor artykułu ma jakiś logiczny sens a mnie interesują rzeczowe kontrargumenty bo jestem mieszkańcem tego miasta i chciałbym wiedzieć co się faktycznie dzieje w Urzędzie Miasta. Do pana Mariusza – autora, czy oprócz jednostronnego artykułu , mógłby pan dotrzeć do burmistrza i przeprowadzić z nim rzezczowy wywiad na temat jego decyzji i tej sytuacji, naprawde ciekawi mnie dlaczego nasze miasto umiera. Ja sam muszę pracować daleko za granicą, żeby móc żyć godnie, a swoje pieniądze wydaję właśnie w Kole.

ja
ja
12 lat temu

brawo radni brawo panie burmistrzu oni maja wszystko daleko bo jeszcze długooo do wyborów

;p
;p
12 lat temu

zwała ;p jak zwykle art. przekręcony, szkoda czasu na czytanie taki art.-ów

Krzysztof
Krzysztof
12 lat temu

ALE JAKA EUROPEJSKA MINA !!!!

kik
kik
12 lat temu

co mozna spodziewac sie po kupie nieudacznikow

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526