Ambasador Nadzwyczajny Ukrainy gościem Kolskiego Starostwa [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 18.02.2012

Dziś, 18 lutego br., odwiedził nasz powiat i miasto Koło wyjątkowy gość – Markijan Malskyj, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w RP. Wizyta na tak wysokim szczeblu w kolskim Starostwie była zwieńczeniem 10-letniej współpracy wielu instytucji i organizacji z naszego terenu z Ukrainą.

Wraz ze znamienitym gościem przyjechała jego małżonka oraz najwyżsi rangą pracownicy Ambasady Ukrainy w Polsce. Wśród przybyłych na uroczystość byli m.in.: gospodarz powiatu Starosta Wieńczysław Oblizajek, Wicestarosta Marek Banaszewski, członkowie Zarządu Powiatu: Józef Rybicki i Jerzy Danielewicz, prof. dr hab. inż. Czesław Szafrański – Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Zenon Siwiński – Prezes Polskiego Towarzystwa Melioracyjnego (Oddział Konin), Mirosław Broniszewski – Prezes WOKiSS w Poznaniu, Leszek Kulka – Starosta Krotoszyński oraz samorządowcy, szefowie służb mundurowych i Sylwia Przybyła – asystentka europosła Marka Siwca (SLD) – członka delegacji parlamentarnej UE-Ukraina.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z WIZYTY AMBASADORA W KOLE:

Od lat powiat kolski współpracuje z ukraińskim regionem Kalinówka, a miasto Koło z miastem Ładyżyn na Ukrainie. Współpraca odbywa się w kilku dziedzinach: kultury, sportu, ochrony środowiska, a przede wszystkim wymiany młodzieży. Wizyta Ambasadora Ukrainy w Kole jest uwieńczeniem tych kontaktów i współpracy, która trwa już 10 lat.

Ambasador złożył szczególne podziękowania za inicjowanie i rozwijanie współpracy i przyjaźni polsko-ukraińskiej oraz przekazał stosowne adresy na ręce trzech osób: wspomnianego wcześniej Zenona Siwińskiego, Macieja Nuszkiewicza – dyrektora Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu i Lecha Brzezińskiego – dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kole.

Po dyskusji, w której wzięli udział wszyscy goście, Ambasador Ukrainy spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Wcześniej, w swoim wystąpieniu na sali obrad Ambasador wspomniał o aspiracjach swojego kraju wejścia do UE oraz, że prawo ukraińskie nie jest najlepsze i wymaga dużych zmian. Wśród wielu pytań kolski przedstawiciel TVP nawiązując do tej wypowiedzi zadał pytanie ukraińskiemu politykowi o więzioną Julię Tymoszenko. Markijan Malskyj powtórzył, że przepisy prawne obowiązujące na Ukrainie pochodzą jeszcze z czasów komunistycznych i wymagają szybkich i dogłębnych zmian, co jest już robione. Nie wynikało jednak z tego, czy uwięzienie byłej premier Ukrainy jest wynikiem złego prawa czy też może są inne powody takiej decyzji…

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Free Scripts
3 lat temu

2020 Full Free Scripts Modules
for Codecanyon. search and find latest modules for Ecommerce CMS.

jurek
jurek
12 lat temu

na stronie ambasady ukrainskiej w warszawie jest zauwazony ten artykul.

robus
robus
12 lat temu

wszelkie pozdrowienia dla pana redaktora naczelnego , Szanownego pana Mariusza
Ps. Bardzo dobry materiał gratulacje!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526