Włamywacze i paser w końcu wpadli

Autor: kurier-kolski.pl | 12.01.2012

We wtorek 10 stycznia br. policjanci jednostek z Kłodawy i Koła zatrzymali trzech włamywaczy i jednego pasera. Mężczyźni swój przestępczy proceder prowadzili na terenie Kłodawy i okolic. Funkcjonariusze odzyskali część złodziejskiego łupu wartego 2000 zł.

Pod koniec ubiegłego roku na terenie Kłodawy i okolic doszło do serii włamań.  Konsekwentne działania kłodawskich policjantów, wsparte pracą funkcjonariuszy z kolskiej komendy, w niedługim czasie, doprowadziły do zatrzymania sprawców przestępstw.   Dzięki  uzyskanym informacjom oraz dowodom zgromadzonym w sprawie, policjanci ustalili sprawców włamań.

Na tej podstawie zaplanowano wspólną akcję równoczesnego zatrzymania wszystkich podejrzanych. W jej efekcie, wczoraj rano, złodzieje zostali zatrzymani w swoich domach.   W toku podjętych czynności policjanci dokonali przeszukań miejsc ich zamieszkania, w wyniku czego odzyskali część skradzionego mienia. Następnie przesłuchali zatrzymanych, którzy w  świetle zgromadzonych dowodów winy, przyznali się do zarzutów postawionych przez śledczych i złożyli wyjaśnienia.  

Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami gminy i miasta Kłodawa. Zarzuty dokonania włamań m.in. do mieszkań, garaży i samochodu oraz kradzieży oleju napędowego i usiłowania kradzieży pojazdu usłyszała trójka podejrzanych w wieku 22-35 lat. 60 – latek odpowie za paserstwo umyślne.  Trójka z zatrzymanych wczoraj mężczyzn ma już za sobą przeszłość kryminalną, wszyscy byli karani za kradzieże i włamania. Za popełnione czyny grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526