WIPASZ chce inwestować w Kole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2012

Ostatnia w ubiegłym roku grudniowa sesja Rady Powiatu Kolskiego przebiegła w atmosferze pracy, ale także pod znakiem uroczystego, świąteczno-noworocznego spotkania. Po uchwaleniu budżetu powiatu na 2012 rok, radni, Zarząd Powiatu i zaproszeni goście wypili lampkę szampana i złożyli sobie życzenia pomyślności na kolejne 12 miesięcy. Starosta Kolski W. Oblizajek podsumował mijający czas i złożył wszystkim radnym, gościom i mieszkańcom powiatu życzenia pomyślności w Nowym Roku, a kierownikowi kolskiego oddziału firmy WIPASZ wręczył specjalne podziękowanie. Firma zamierza nadal inwestować w Kole.

Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek w podsumowaniu mijającego roku stwierdził, że był to trudny czas, ale dla powiatu kolskiego niezwykle udany. W 2011 roku wykonano bowiem bardzo wiele inwestycji, szczególnie drogowych. Jak podkreślił Starosta, w ostatniej kadencji samorządu powiatowego na inwestycje przeznaczono aż 60 mln. zł., co jest rekordową kwotą w historii naszego rejonu. Z tego najwięcej wydatkowano na poprawę stanu dróg i chodników, wielkie nakłady poszły też na ochronę zdrowia-na kolski Szpital, na bezpieczeńśtwo – np. na doposażenie Straży Pożarnej i Policji. Przeprowadzono termomodernizacje wielu budynków. Inwestowano w sport – m.in. budowę Orlików oraz w halę sportową przy Zespole Szkół Ekonomiczn0-Adminstracyjnych w Kole, która już jest na ukończeniu. Dzięki tym inwestycjom powiat kolski zmienia swoje oblicze. Oczywiście potrzeb jest dużo więcej, ale wszystko jest wykonywane w miarę możliwości, sił i środków finansowych będących w dyspozycji władz powiatu.

OBEJRZYJ FILMIK Z UROCZYSTEJ SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO:

Po części roboczej, w czasie której radni powiatu kolskiego jednogłośnie przyjęli budżet powiatu na 2012 rok, odbyła się uroczysta część świąteczno-noworoczna obrad. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym m.in. wójtowie i burmistrzowie gmin i miast z naszego rejonu, dyrektorzy firm, przedstawiciele biznesu, dyrektorzy instytucji oraz duchowieństwo. Starosta Kolski podziękował za przybycie wszystkim, a szczególnie właścicielom i przedstawicielom najbardziej znaczących firm prywatnych, które budują siłę powiatu kolskiego. Jak podkreślił, bez ich współpracy ze Starostwem byłoby ciężko cokolwiek zrobić.

REKLAMA

 Kierownikowi firmy WIPASZ z Koła Starosta wręczył szczególne podziękowanie i dyplom. To wyróżnienie związane jest z tym, że WIPASZ bardzo rozwija się i inwestuje na naszym terenie, a równocześnie aktywnie włącza się w inicjatywy powiatowe. Firma zamierza w 2012 roku nadal inwestować w rozwój swojego oddziału w Kole. Zakład w Kole ma szansę stać się największym tego typu w Polsce. Ma tak się stać mimo oporów władz miasta kilka lat temu, które nie chciały sprzedać WIPASZ-owi gruntu miejskiego pod budowę nowoczesnego zakładu mogącego zatrudnić wówczas nawet 350 osób. Wtedy firma kupiła inną działkę od prywatnych właścicieli i właśnie na niej prowadzi swoje inwestycje.

W tę część uroczystą sesji wprowadzili obecnych pięknym śpiewem Janusz Polewski wraz z córką Anną Polewską. Nastepnie kolscy duchowni na czele z ks.proboszczem Józefem Wronkiewiczem odmówili modlitwę i udzielili błogosławieństwa, a na koniec wszyscy obecni wypili symboliczną lampkę szampana składając sobie najlepsze życzenia noworoczne.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
dobry katalog
9 lat temu

This blog is faultless. I’m amazed.

super katalog
9 lat temu

This blog helped me open my mind.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526