WIPASZ chce inwestować w Kole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2012

Ostatnia w ubiegłym roku grudniowa sesja Rady Powiatu Kolskiego przebiegła w atmosferze pracy, ale także pod znakiem uroczystego, świąteczno-noworocznego spotkania. Po uchwaleniu budżetu powiatu na 2012 rok, radni, Zarząd Powiatu i zaproszeni goście wypili lampkę szampana i złożyli sobie życzenia pomyślności na kolejne 12 miesięcy. Starosta Kolski W. Oblizajek podsumował mijający czas i złożył wszystkim radnym, gościom i mieszkańcom powiatu życzenia pomyślności w Nowym Roku, a kierownikowi kolskiego oddziału firmy WIPASZ wręczył specjalne podziękowanie. Firma zamierza nadal inwestować w Kole.

Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek w podsumowaniu mijającego roku stwierdził, że był to trudny czas, ale dla powiatu kolskiego niezwykle udany. W 2011 roku wykonano bowiem bardzo wiele inwestycji, szczególnie drogowych. Jak podkreślił Starosta, w ostatniej kadencji samorządu powiatowego na inwestycje przeznaczono aż 60 mln. zł., co jest rekordową kwotą w historii naszego rejonu. Z tego najwięcej wydatkowano na poprawę stanu dróg i chodników, wielkie nakłady poszły też na ochronę zdrowia-na kolski Szpital, na bezpieczeńśtwo – np. na doposażenie Straży Pożarnej i Policji. Przeprowadzono termomodernizacje wielu budynków. Inwestowano w sport – m.in. budowę Orlików oraz w halę sportową przy Zespole Szkół Ekonomiczn0-Adminstracyjnych w Kole, która już jest na ukończeniu. Dzięki tym inwestycjom powiat kolski zmienia swoje oblicze. Oczywiście potrzeb jest dużo więcej, ale wszystko jest wykonywane w miarę możliwości, sił i środków finansowych będących w dyspozycji władz powiatu.

OBEJRZYJ FILMIK Z UROCZYSTEJ SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO:

Po części roboczej, w czasie której radni powiatu kolskiego jednogłośnie przyjęli budżet powiatu na 2012 rok, odbyła się uroczysta część świąteczno-noworoczna obrad. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym m.in. wójtowie i burmistrzowie gmin i miast z naszego rejonu, dyrektorzy firm, przedstawiciele biznesu, dyrektorzy instytucji oraz duchowieństwo. Starosta Kolski podziękował za przybycie wszystkim, a szczególnie właścicielom i przedstawicielom najbardziej znaczących firm prywatnych, które budują siłę powiatu kolskiego. Jak podkreślił, bez ich współpracy ze Starostwem byłoby ciężko cokolwiek zrobić.

REKLAMA

 Kierownikowi firmy WIPASZ z Koła Starosta wręczył szczególne podziękowanie i dyplom. To wyróżnienie związane jest z tym, że WIPASZ bardzo rozwija się i inwestuje na naszym terenie, a równocześnie aktywnie włącza się w inicjatywy powiatowe. Firma zamierza w 2012 roku nadal inwestować w rozwój swojego oddziału w Kole. Zakład w Kole ma szansę stać się największym tego typu w Polsce. Ma tak się stać mimo oporów władz miasta kilka lat temu, które nie chciały sprzedać WIPASZ-owi gruntu miejskiego pod budowę nowoczesnego zakładu mogącego zatrudnić wówczas nawet 350 osób. Wtedy firma kupiła inną działkę od prywatnych właścicieli i właśnie na niej prowadzi swoje inwestycje.

W tę część uroczystą sesji wprowadzili obecnych pięknym śpiewem Janusz Polewski wraz z córką Anną Polewską. Nastepnie kolscy duchowni na czele z ks.proboszczem Józefem Wronkiewiczem odmówili modlitwę i udzielili błogosławieństwa, a na koniec wszyscy obecni wypili symboliczną lampkę szampana składając sobie najlepsze życzenia noworoczne.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
dobry katalog
10 lat temu

This blog is faultless. I’m amazed.

super katalog
10 lat temu

This blog helped me open my mind.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526