Turniej piłkarski juniorów

Autor: kurier-kolski.pl | 30.01.2012

W dniu 29 stycznia 2012 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole, odbył się silnie obsadzony Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Koła w kategorii juniorów. Drużyny z Koła zajęły 6. i 11.miejsce.

W Kole zagościły drużyny takich marek jak: Wisła Płock, GKS Bełchatów, Lider Włocławek, Calisia Kalisz, Boruta Zgierz czy Górnik Kłodawa. Turniej rozpoczął się o godz. 8:30 i zakończył o 17:30. Najlepszą drużyną okazał się Lider II Włocławek. Nasze drużyny zajęły 6. i 11. miejsce. Najlepszym bramkarzem turnieju został rocznikowo najmłodszy utalentowany zawodnik kolskiej Olimpii Michał Bąkowski. Najlepszym zawodnikiem został Wiktor Trzciński z drużyny Lidera Włocławek, a najskuteczniejszy  w tych rozgrywkach okazał się zawodnik Calisii Kalisz Alex Szajowski.

– Turniej był obsadzony silnymi i znanymi drużynami co podniosło poziom sportowy a dla kolskich kibiców była to nie lada gratka. Myślę, że tego rodzaju rozgrywki wejdą na stałe do kalendarza imprez piłkarskich w hali – powiedział  rzecznik klubu Olimpia Koło Jarosław Kawka.

Na turnieju obecny był  burmistrz Mieczysław Drożdżewski, który ufundował puchary i dyplomy, wręczył nagrody, jak również w krótkiej przemowie wszystkim podziękował i zaprosił wszystkich ponownie za rok do Koła.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

1.Lider I Włocławek, 2. GKS Bełchatów, 3.Wisła Płock, 4. Boruta Zgierz, 5. Lider II Włocławek, 6. Olimpia Koło, 7. Calisia I Kalisz , 8.Calisia II Kalisz 9. Górnik Kłodawa I, 10. Górnik II Kłodawa, Olimpia II Koło.

Cieszy  postawa młodego bramkarza Olimpii Michała Bąkowskiego, który często wychodził z opresji stworzonych przez przeciwnika. Jeśli będzie pracował nad sobą, za kilka lat Olimpia może być spokojna o następcę bramkarza seniorów. Pierwszy zespół Olimpii zajął spodziewane 6. miejsce w tabeli. Trochę gorzej wypadli ich koledzy z II ekipy zajmując 11. miejsce.