Radny zorganizował akcję w szkołach [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 27.01.2012

O tym, że co niektórzy radni miejscy starają się robić coś pożytecznego dla mieszkańców Koła  świadczy akcja „Bezpieczna droga” zorganizowana w kolskich szkołach podstawowych przez radnego Mariusza Budnego.

Przedwczoraj radny zorganizował spotkania dzieci młodszych klas w SP nr 3, 4 i 5 w Kole z Policjantem z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz inspektorem Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu, delegatury w Koninie. Akcja miała na celu propagowanie bezpieczeństwa wśród dzieci w drodze do szkoły i z niej, a także po szkole, np. podczas jazdy na rowerze. Omówiono tematy związane z poruszaniem się po drogach (pieszo i rowerem) oraz zaprezentowano maluchom jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze i jak się na niej zachowywać. Dzieci mogły obejrzeć samochód Inspekcji Transportu Drogowego.

OBEJRZYJ FILMIK ZE SPOTKAŃ W SP nr 3 i 4:

Radny Mariusz Budny zdobył dla naszych dzieci z Ministerstwa Transportu specjalne odblaskowe opaski na rękę (500 szt.), odblaskowe wisiorki (500 szt.) oraz naklejki odblaskowe na rowery (także 500 szt.). W porozumieniu ze szkołami ogłosił też konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „Odblaskowa droga do domu i szkoły”, w którym nagrodami będą kolejne prezenty z Warszawy: 30 kasków rowerowych oraz edukacyjna gra komputerowa „Wiewiósław na drodze”.

Radnemu gratulujemy inwencji i chęci działania. Dzieci były zachwycone tymi spotkaniami.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z AKCJI ZE SZKÓŁ NR 3 I 4:

reklama

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526