Po PKS powstanie market Netto, dworzec autobusowy i mini-galeria handlowa

Autor: kurier-kolski.pl | 31.01.2012

Już dokładnie wiadomo co powstanie po wyburzonej bazie kolskiego PKS-u! Na 2 hektarach gruntu w centrum miasta przy ul. Toruńskiej powstanie spożywczy market Netto, tuż za nim od strony ulicy PCK Mini-Galeria Handlowa, a bliżej Szkoły Podstawowej nr 3 – dworzec autobusowy PKS. Netto i dworzec mają być gotowe już tego lata!

Kończy się wyburzanie dawnej bazy autobusowej i dworca kolskiego PKS-u. Mieszkający w pobliżu mieszkańcy narzekają, że jest to dla nich bardzo uciążliwe, bo ogromny kurz z kruszonego gruzu oraz dym z palonych odpadków leci wprost na ich okna.

Także pasażerowie stojący tuż obok na prowizorycznych przystankach skarżą się na kurz i dym. Wielu kolanom przeszkadzają też autobusy stojące gęsto przy ul. Toruńskiej i Kolejowej. Jednak jak zapewniają pracownicy firmy rozbiórkowej, to potrwa jeszcze tylko chwilę, bo ich rola tu już się kończy i widać koniec prac. Także kierownik PKS-u Mieczysław Starosta przeprasza pasażerów i mieszkańców za uciążliwości twierdząc, że w tej chwili nie ma innego wyjścia i utrudnienia są nieuniknione nim powstanie nowy dworzec.

Po Kole i powiecie krąży wiele opowieści i plotek co w tym miejscu powstanie. Większość z nich to jedynie domysły, pobożne życzenia lub zwykłe plotki. Nasza Redakcja podaje tylko rzetelne informacje, dlatego specjalnie dla naszych Czytelników dowiedzieliśmy się bezpośrednio z poznańskiej firmy, która jest nowym właścicielem tego gruntu, jakie są jej plany budowlane.

Firma posiada już pozwolenie na budowę obiektów i zaraz po rozbiórce będzie przystępować do budowy. Od niedawna już dokładnie wiadomo co powstanie po wyburzonej bazie kolskiego PKS-u. 
Bezpośrednio od strony ul. Toruńskiej powstanie market Netto, który w większości oferuje asortyment spożywczy (choć nie tylko), a tuż za nim, bardziej od strony ul. PCK, firma wybuduje Mini-Galerię Handlową, gdzie ma się znaleźć wiele mniejszych sklepów z różnym asortymentem. Natomiast bliżej gmachu Szkoły Podstawowej nr 3 zostanie wybudowany nowy dworzec autobusowy. Netto i dworzec PKS mają być gotowe już tego lata, na przełomie czerwca/lipca, natomiast budowa mini-galerii ma rozpocząć się w drugim etapie – na jesieni br., a jej ukończenie planowane jest wiosną przyszłego roku.

To bardzo dobra wiadomość dla korzytających z komunikacji autobusowej, bo oddanie nowego dworca do użytku mniej więcej w wakacje oznacza, że młodzież, która wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego we wrześniu najbardziej tłumnie korzysta z usług PKS-u, będzie mogła już wtedy korzystać z nowej infrastruktury i skończy się to całe zamieszanie wywołane sprzedażą starego kolskiego PKS-u.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ja
ja
12 lat temu

może być

x
x
12 lat temu

A w Mini Galerii powstaną kolejne lumpeksy, brawo! Nie ośmieszajmy się, większość ludzi jedzie do Poznania/Łodzi i ma wybór sklepów – od sieciówek po luksusowe. Jestem pewna, że nie pojawi się tutaj s.Oliver.

grbrgb
grbrgb
12 lat temu

Nasi radni pewno juz sie tam kreca przy firmie Netto zeby ich rodzinki miały tam robote bo im ciagle malo i malo.

Zygu
Zygu
12 lat temu

ej no jak to jedyny??? bedzie nowy dworzec i szczury tam nie beda biegały po tym smietniku

;p
;p
12 lat temu

jedyny plus to mini galeria ;p

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526