Po PKS powstanie market Netto, dworzec autobusowy i mini-galeria handlowa

Autor: kurier-kolski.pl | 31.01.2012

Już dokładnie wiadomo co powstanie po wyburzonej bazie kolskiego PKS-u! Na 2 hektarach gruntu w centrum miasta przy ul. Toruńskiej powstanie spożywczy market Netto, tuż za nim od strony ulicy PCK Mini-Galeria Handlowa, a bliżej Szkoły Podstawowej nr 3 – dworzec autobusowy PKS. Netto i dworzec mają być gotowe już tego lata!

Kończy się wyburzanie dawnej bazy autobusowej i dworca kolskiego PKS-u. Mieszkający w pobliżu mieszkańcy narzekają, że jest to dla nich bardzo uciążliwe, bo ogromny kurz z kruszonego gruzu oraz dym z palonych odpadków leci wprost na ich okna.

Także pasażerowie stojący tuż obok na prowizorycznych przystankach skarżą się na kurz i dym. Wielu kolanom przeszkadzają też autobusy stojące gęsto przy ul. Toruńskiej i Kolejowej. Jednak jak zapewniają pracownicy firmy rozbiórkowej, to potrwa jeszcze tylko chwilę, bo ich rola tu już się kończy i widać koniec prac. Także kierownik PKS-u Mieczysław Starosta przeprasza pasażerów i mieszkańców za uciążliwości twierdząc, że w tej chwili nie ma innego wyjścia i utrudnienia są nieuniknione nim powstanie nowy dworzec.

Po Kole i powiecie krąży wiele opowieści i plotek co w tym miejscu powstanie. Większość z nich to jedynie domysły, pobożne życzenia lub zwykłe plotki. Nasza Redakcja podaje tylko rzetelne informacje, dlatego specjalnie dla naszych Czytelników dowiedzieliśmy się bezpośrednio z poznańskiej firmy, która jest nowym właścicielem tego gruntu, jakie są jej plany budowlane.

Firma posiada już pozwolenie na budowę obiektów i zaraz po rozbiórce będzie przystępować do budowy. Od niedawna już dokładnie wiadomo co powstanie po wyburzonej bazie kolskiego PKS-u. 
Bezpośrednio od strony ul. Toruńskiej powstanie market Netto, który w większości oferuje asortyment spożywczy (choć nie tylko), a tuż za nim, bardziej od strony ul. PCK, firma wybuduje Mini-Galerię Handlową, gdzie ma się znaleźć wiele mniejszych sklepów z różnym asortymentem. Natomiast bliżej gmachu Szkoły Podstawowej nr 3 zostanie wybudowany nowy dworzec autobusowy. Netto i dworzec PKS mają być gotowe już tego lata, na przełomie czerwca/lipca, natomiast budowa mini-galerii ma rozpocząć się w drugim etapie – na jesieni br., a jej ukończenie planowane jest wiosną przyszłego roku.

To bardzo dobra wiadomość dla korzytających z komunikacji autobusowej, bo oddanie nowego dworca do użytku mniej więcej w wakacje oznacza, że młodzież, która wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego we wrześniu najbardziej tłumnie korzysta z usług PKS-u, będzie mogła już wtedy korzystać z nowej infrastruktury i skończy się to całe zamieszanie wywołane sprzedażą starego kolskiego PKS-u.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ja
ja
9 lat temu

może być

x
x
9 lat temu

A w Mini Galerii powstaną kolejne lumpeksy, brawo! Nie ośmieszajmy się, większość ludzi jedzie do Poznania/Łodzi i ma wybór sklepów – od sieciówek po luksusowe. Jestem pewna, że nie pojawi się tutaj s.Oliver.

grbrgb
grbrgb
9 lat temu

Nasi radni pewno juz sie tam kreca przy firmie Netto zeby ich rodzinki miały tam robote bo im ciagle malo i malo.

Zygu
Zygu
9 lat temu

ej no jak to jedyny??? bedzie nowy dworzec i szczury tam nie beda biegały po tym smietniku

;p
;p
9 lat temu

jedyny plus to mini galeria ;p

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526