Okradał ich „zaufany” pracownik gospodarstwa

Autor: kurier-kolski.pl | 23.01.2012

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali złodzieja, który od około roku okradał swoich pracodawców. Pracownik jednego z większych gospodarstw rolnych powiatu kolskiego podczas nieobecności gospodarzy wykorzystywał ich zaufanie. Razem z nim w ręce kolskich funkcjonariuszy wpadł także paser.

Do zatrzymania 39.letniego mężczyzny doszło na podstawie informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego naszej jednostki.  Ustalili oni, że pracownik jednego z większych gospodarstw rolnych powiatu kolskiego podczas nieobecności gospodarzy spuszczał olej napędowy z baków ciągników rolniczych, a następnie sprzedawał je znajomemu 36.latkowi. Mężczyzna ten cieszył się zaufaniem gospodarzy od wielu lat, nie tylko pracował u nich, ale także mieszkał.

W wyniku podjętych czynności śledczy udowodnili, że 39.latek dokonywał kradzieży oleju napędowego systematycznie od około roku, w wyniku czego naraził swoich pracodawców na straty w kwocie ok. 1.000 zł.  Podczas przesłuchania zatrzymany przyznał się do kradzieży i złożył w tej sprawie wyjaśnienia.

Funkcjonariusze zatrzymali także 36.latka, który kupował kradzione paliwo pomimo, iż wiedział skąd ono pochodzi. Zgodnie z kodeksem karnym zarówno za kradzież jak i za paserstwo grozi  kara do 5 lat więzienia.  

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526