Nowy gwardian kolskich OO.Bernardynów

Autor: kurier-kolski.pl | 22.01.2012

W kolskim Klasztorze OO. Bernardynów po kilku miesiącach od powołania nowego gwardiana nastąpiła nagła zmiana. Ze względu na stan zdrowia O. Bronisław Frączek poprosił władze zakonne o zwolnienie go z obowiązku gwardiana w Kole.

Zarząd prowincji na zwołanej w tym celu sesji, przychylnie ustosunkował się do tej prośby i wyznaczył na to stanowisko O. Oswalda Jasielskiego, duszpasterza z Warszawy. Akt przekazania urzędu dokonał się 16.stycznia obecnego roku. O. Bronisław został przeznaczony do klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękując mu za wszelkie prace, tak duszpasterskie jak i dokonane w remontowaniu zabytkowego obiektu, życzymy mu wszelkiej pomyślności na nowym miejscu pracy w Maryjnym Sanktuarium, i powrotu do zdrowia.

Nowy gwardian O. Oswald (na zdjęciu wyżej) pochodzi z Rzeszowa-Przybyszówki. W latach 1996 – 2007 był misjonarzem w Zimbabwe, a później przełożonym w Lublinie.

Ta niespodziewana zmiana na stanowisku gwardiana nie destabilizuje pracy naszego klasztoru i nadal będziemy służyć tym, którzy zapukają do naszej furty klasztornej i wejdą na modlitwę do naszego kościoła.

Tekst i foto: O.Otto Pierzchała, OFM

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526