Kościeleccy radni uchwalili budżet Gminy [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.01.2012

Pod koniec grudnia radni Rady Gminy Kościelec spotkali się by uchwalić budżet gminy. Wypływy oszacowano w nim na kwotę 15.966.900,80 zł., a wydatki na 14.687.191,80 zł. Na inwestycje gmina przeznaczy w nowym roku ponad 750.000 zł. Radni byli bardzo zgodni w tym roku i jednogłośnie przyjęli nowy budżet oraz inwestycje.

Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski przedstawił radnym sprawozdanie ze swojej działalności, w którym mówił między innymi o tym, że:

 • W okresie międzysesyjnym wyremontowano oraz zamontowano wiatę przystankową  w miejscowości Waki. Wiata została pozyskana od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas remontu drogi nr 92
 • W grudniu naprawiono drogi gminne o nawierzchni gruntowej poprzez profilowanie nawierzchni równiarką drogowa w miejscowościach: Gozdów, Straszków oraz Dąbrowice Częściowe.
 • W grudniu naprawionoo drogę gminną o nawierzchni bitumicznej w Gozdowie, poprzez uzupełnianie ubytków masą bitumiczną, do napraw wykorzystano – 5 ton masy.                                
 • W Straszkowie wykonano nowy przepust odwadniający w pasie drogi gminnej.
 • Trwają prace związane z Rozbudową budynku komunalnego w Kościelcu. Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „MARO BUD”.
 • W związku z ogłoszeniem naboru wniosków za pośrednictwem Lokalnej Grupy działania „Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, przygotowano  pod względem merytorycznym dokumenty niezbędne do wypełnienia wniosku na płytę boiska w miejscowości Dobrów.
 • Dokonano uzupełnienia do wniosku o płatność „Stworzenie Wiejskiego Ogólnodostępnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościelcu”.
 • przygotowano i rozpropagowano  gazetkę samorządową pn. „Informator Gminy Kościelec”
 • Zakończono inwestycję Rozbudowa Stacji Wodociągowej w miejscowości Dąbrowice Częściowe.
  Wartość robót wynosiła 827.697,10 zł brutto. Środki finansowe na realizację inwestycji zostały pozyskane w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007 – 2013. Kwota udzielonej pomocy wynosiła 545.538,00 i stanowiła 75 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.
 • Mieszkańcy Dąbrowic Częściowych na czele z radnym i sołtysem w jednej osobie Stanisławem Łopatą, zebrali się  w sobotnie przedpołudnie 10 grudnia 2011 r. i rozpoczęli wycinkę gałęzi znajdujących się na poboczach leśnej drogi.  Prace trwały kilka dni. Na uwagę zasługuje fakt, że do prac zaangażowały się 22 osoby, którym należą się słowa uznania i podziękowania.     
 • 13 grudnia Wójt Gminy Kościelec razem z przedstawicielkami Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrowie odebrał nagrodę w kwocie 20.000 zł. przyznaną w kategorii „Działania proekologiczne i  prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” i wręczoną w budynku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasza Bugajskiego.

Radni wysłuchali sprawozdania Wójta, a następnie przyjęli budżet Gminy Kościelec na 2012 rok. Obyło się bez dyskusji i polemiki. Wszystkie komisje Rady zgodnie zaopiniowały projekt budżetu pozytywnie. Również pozytywna była opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu na temat projektu. W głosowaniu radni jednogłośnie przyjęli budżet.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z SESJI BUDŻETOWEJ RADY GMINY KOŚCIELEC:

Na inwestycje kościeleccy radni przeznaczyli ponad 750.000 zł. Tak więc w 2012 roku w Gminie Kościelec będą realizowane między innymi następujące ważniejsze zadania inwestycyjne:

 1. Budowa wodociągu w miejscowości Kościelec – 60.000 zł.
 2. Budowa wodociągu w miejscowości Gozdów – 93.778 zł.
 3. Budowa wodociągu w miejscowości Waki – 20.000 zł.
 4. Przebudowa drogi gminnej Kościelec – Dąbrowice Częściowe – 100.000 zł.
 5. Przebudowa mostu na rzece Kiełbaska w Trzęśniewie – 150.000 zł.
 6. Ogródek jordanowski – 25.000 zł.
 7. Budowa płyty boiska w miejscowości Dobrów – 200.000 zł.
 8. Wykonanie placu zabaw Czerwony Kapturek w miejscowości Straszków – 47.000 zł.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mocne sinooke
8 lat temu

Due to this blog I was able to broaden my horizons.

katalog seo
8 lat temu

Thos blog is great. I have all I have always needed.

plac zabaw
plac zabaw
9 lat temu

Na plac zabaw przeznaczono 47 tys. Ciekawa jestem co to za plac zabaw, co będzie zawierał / ile elementów do zabawy/ i dlaczego taki tani w porównaniu z placami zabaw w Kole.

anemik
anemik
9 lat temu

Może mi ktoś powiedzieć, po co tyle pieniędzy wydaje się na boiska? Czy nie ma ważniejszych potrzeb?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526