Kościeleccy radni uchwalili budżet Gminy [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.01.2012

Pod koniec grudnia radni Rady Gminy Kościelec spotkali się by uchwalić budżet gminy. Wypływy oszacowano w nim na kwotę 15.966.900,80 zł., a wydatki na 14.687.191,80 zł. Na inwestycje gmina przeznaczy w nowym roku ponad 750.000 zł. Radni byli bardzo zgodni w tym roku i jednogłośnie przyjęli nowy budżet oraz inwestycje.

Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski przedstawił radnym sprawozdanie ze swojej działalności, w którym mówił między innymi o tym, że:

 • W okresie międzysesyjnym wyremontowano oraz zamontowano wiatę przystankową  w miejscowości Waki. Wiata została pozyskana od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podczas remontu drogi nr 92
 • W grudniu naprawiono drogi gminne o nawierzchni gruntowej poprzez profilowanie nawierzchni równiarką drogowa w miejscowościach: Gozdów, Straszków oraz Dąbrowice Częściowe.
 • W grudniu naprawionoo drogę gminną o nawierzchni bitumicznej w Gozdowie, poprzez uzupełnianie ubytków masą bitumiczną, do napraw wykorzystano – 5 ton masy.                                
 • W Straszkowie wykonano nowy przepust odwadniający w pasie drogi gminnej.
 • Trwają prace związane z Rozbudową budynku komunalnego w Kościelcu. Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „MARO BUD”.
 • W związku z ogłoszeniem naboru wniosków za pośrednictwem Lokalnej Grupy działania „Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R.” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013, przygotowano  pod względem merytorycznym dokumenty niezbędne do wypełnienia wniosku na płytę boiska w miejscowości Dobrów.
 • Dokonano uzupełnienia do wniosku o płatność „Stworzenie Wiejskiego Ogólnodostępnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościelcu”.
 • przygotowano i rozpropagowano  gazetkę samorządową pn. „Informator Gminy Kościelec”
 • Zakończono inwestycję Rozbudowa Stacji Wodociągowej w miejscowości Dąbrowice Częściowe.
  Wartość robót wynosiła 827.697,10 zł brutto. Środki finansowe na realizację inwestycji zostały pozyskane w ramach działania Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej objętego PROW na lata 2007 – 2013. Kwota udzielonej pomocy wynosiła 545.538,00 i stanowiła 75 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.
 • Mieszkańcy Dąbrowic Częściowych na czele z radnym i sołtysem w jednej osobie Stanisławem Łopatą, zebrali się  w sobotnie przedpołudnie 10 grudnia 2011 r. i rozpoczęli wycinkę gałęzi znajdujących się na poboczach leśnej drogi.  Prace trwały kilka dni. Na uwagę zasługuje fakt, że do prac zaangażowały się 22 osoby, którym należą się słowa uznania i podziękowania.     
 • 13 grudnia Wójt Gminy Kościelec razem z przedstawicielkami Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrowie odebrał nagrodę w kwocie 20.000 zł. przyznaną w kategorii „Działania proekologiczne i  prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich” i wręczoną w budynku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasza Bugajskiego.

Radni wysłuchali sprawozdania Wójta, a następnie przyjęli budżet Gminy Kościelec na 2012 rok. Obyło się bez dyskusji i polemiki. Wszystkie komisje Rady zgodnie zaopiniowały projekt budżetu pozytywnie. Również pozytywna była opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu na temat projektu. W głosowaniu radni jednogłośnie przyjęli budżet.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z SESJI BUDŻETOWEJ RADY GMINY KOŚCIELEC:

Na inwestycje kościeleccy radni przeznaczyli ponad 750.000 zł. Tak więc w 2012 roku w Gminie Kościelec będą realizowane między innymi następujące ważniejsze zadania inwestycyjne:

 1. Budowa wodociągu w miejscowości Kościelec – 60.000 zł.
 2. Budowa wodociągu w miejscowości Gozdów – 93.778 zł.
 3. Budowa wodociągu w miejscowości Waki – 20.000 zł.
 4. Przebudowa drogi gminnej Kościelec – Dąbrowice Częściowe – 100.000 zł.
 5. Przebudowa mostu na rzece Kiełbaska w Trzęśniewie – 150.000 zł.
 6. Ogródek jordanowski – 25.000 zł.
 7. Budowa płyty boiska w miejscowości Dobrów – 200.000 zł.
 8. Wykonanie placu zabaw Czerwony Kapturek w miejscowości Straszków – 47.000 zł.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mocne sinooke
11 lat temu

Due to this blog I was able to broaden my horizons.

katalog seo
11 lat temu

Thos blog is great. I have all I have always needed.

plac zabaw
plac zabaw
12 lat temu

Na plac zabaw przeznaczono 47 tys. Ciekawa jestem co to za plac zabaw, co będzie zawierał / ile elementów do zabawy/ i dlaczego taki tani w porównaniu z placami zabaw w Kole.

anemik
anemik
12 lat temu

Może mi ktoś powiedzieć, po co tyle pieniędzy wydaje się na boiska? Czy nie ma ważniejszych potrzeb?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526