„Jasełka na wesoło” w ZS w Kościelcu [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.01.2012

Dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Kościelcu przygotowały z pomocą wychowawców i wystawiły na początku stycznia zaskakujące i zabawne przedstawienie jasełkowe w zupełnie innym wydaniu – na wesoło. W pięknej scenerii bożonarodzeniowej obejrzeli je rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Widać było naprawdę wyjątkowe zaangażowanie wszystkich, którzy współtworzyli spektakl, w tym samych młodych aktorów, którzy zebrali zasłużoną burzę oklasków.

Przedstawienie jasełkowe było pewnym eksperymentem – ale widać, że udanym – bo po raz pierwszy w takim przedsięwzięciu wzięły tu udział dzieci z młodszych klas współpracując ze swoimi sporo starszymi kolegami z gimnazjum. Zespoły Szkół w małych miejscowościach stwarzają możliwość podobnej współpracy, bo wszyscy w nich są jak jedna wielka rodzina. W miastach już nie zawsze to się udaje, a nieraz jest to wprost niemożliwe, gdy szkoła jest wielkim kolosem. W Zespole Szkół w Kościelcu uczy się łącznie w obu szkołach tylko około 400 dzieci.

„Jasełka na wesoło” w Kościelcu wyreżyserowała Ilona Antecka we współpracy z Wioletą Kołucką i Danutą Struglińską. Piękną scenografię przygotował Michał Anastaziak. Zachwycająco przedstawiały się też kostiumy młodych aktorów. Nie zapomniano nawet o takich detalach jak pierścienie na palcach złego króla Heroda. Oprawę muzyczną zapewnił Dariusz Bagiński. Swojego zachwytu spektaklem nie krył przybyły na jasełka Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski – do niedawna jeszcze nauczyciel tej placówki, który powiedział, że jest mile zaskoczony wysokim poziomem i zdolnościami młodych aktorów. Wszystkim zaangażowanym w sukces występów oraz przybyłym rodzicom i gościom podziękowała Dorota Gałdyn – Dyrektor Zespołu Szkół w Kościelcu.

OBEJRZYJ FILMIK – SKRÓTOWĄ RELACJĘ Z KOŚCIELECKICH „JASEŁEK”:

GALERIA FOTOGRAFII Z „JASEŁEK NA WESOŁO”:

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526