Dworzec PKS przestał istnieć! Zobacz wyburzanie [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 25.01.2012

Wczoraj, w ciągu zaledwie 2 godzin, wyburzono główny budynek dawnego dworca PKS w Kole. Jak powiedział mi jeden z przechodniów: „100 lat się buduje, a 2 dni wyburza”. Tylko na naszym portalu możesz obejrzeć kilkunastominutowy filmik z wyburzania dworca. Aż trzy maszyny z kilku stron niszczyły budynek. Warto zobaczyć ostatnie chwile tego miejsca!

Filmowanie trwało blisko dwie godziny. Z tego powstał ten 16.minutowy filmik:

Prace rozbiórkowe idą pełną parą. Jak twierdzi kierownik firmy rozbiórkowej, w Kole używane są najmniejsze maszyny burzące dostępne w jego przedsiębiorstwie. Na placu jest także specjalna maszyna – kruszarka, która zamienia wielkie bryły gruzu na dużo mniejsze. Po prostu mieli je na bryłki wielkości niewielkich kamieni. Te z kolei są ładowane na wywrotki i wywożone z placu dalej.

Z informacji, które uzyskaliśmy można wywnioskować, że market, który ma stanąć w tym miejscu, zostanie wybudowany i oddany do użytku prawdopodobnie do czerwca br. Natomiast dworzec PKS ma powstać do końca roku, jeszcze przed kolejnymi Świętami.

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYBURZANIA BAZY PKS-u:

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

13 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
i
i
12 lat temu

Marketu nie będzie.
Przynajmniej w najbliższym czasie, bo na turkowski dworzec PKS wciąż nie ma chętnego. Zaplanowana na ubiegłą środę licytacja się nie odbyła.

Po raz drugi nikt nie zgłosił chęci wzięcia udziału w przetargu na nieruchomość położoną przy ul. Milewskiego w Turku. Pieniądze ze sprzedaży turkowskiego dworca miały w całości pokryć wszystkie zobowiązania przedsiębiorstwa. Ceną wywoławczą ustalono ponownie na poziomie 3,9 miliona złotych. Tymczasem chętnych na nieruchomość brak, a dramatyczna sytuacja w PKS trwa. Zainteresowanych kupnem działki w dobrym punkcie miasta nie zachęca nawet fakt, że właśnie dla tej nieruchomości turkowscy radni zmienili przepisy, które teraz umożliwiają wybudowanie w miejscu dworca wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, których łączna powierzchnia przekroczy 2.000m2.

Burmistrz Turku Zdzisław Czapla zapytany o to, jak po drugiej nieudanej licytacji potoczą się losy turkowskiego dworca odpowiedział, że nie ustalono jeszcze dalszego postępowania.

GOSIA
GOSIA
12 lat temu

Ja dziś przechodziłam koło PKS aż serce zadrżało przykre to że wszystko się niszczy niedługo to w tym mieście nic nie będzie tylko markety i masa bezrobotnych robi się wielka dziura cała młodzież ucieka nikt tu nie chce wracać bo i po co

Edek
Edek
12 lat temu

Panie Redaktorze lubi pan tak pisać o miescie, ale PKS nie jest instytucja samorządu miejskiego….może po piszmy trochę o powiecie…że na remont i bieżące funkcjonowanie szpitala Starstwo wzieło kredy na 7,5 mln zł. Dobrze ze miasto wzieło kredyty na inwestycje a nie na przejdzenie jak to robi Starstwo Powiatowe.

Baśka
Baśka
12 lat temu

Nie powiedziałam, że praca w super markecie jest gorsza..każda praca jest ważna, chodziło mi o to, że więcej będzie sprzedających niż kupujących.

wolny keczup
wolny keczup
12 lat temu

nieśmiało zauważę, że w supermarkecie sprzedawanie, układanie na półkach, sprzątanie itp to również praca, czyli miejsca pracy… w czym one gorsze od miejsc pracy np. w fabryce ?

R.P.
R.P.
12 lat temu

Zakład?? Żaden nie powstanie, dopóki z ręki do ręki waliza nie przejdzie. Następnym burmistrzem, również zróbmy nauczyciela… może sprzeda resztę tego co zostało.

Baśka
Baśka
12 lat temu

Mam wrażenie, że w naszym mieście więcej się burzy niż buduje, a po co?- Po to.. by zbudować kolejny super market… tylko kto w nim będzie kupował? jak ludzie pracy nie maja. Może lepiej wybudować jakiś zakład produkcyjny????

Krzysztof
Krzysztof
12 lat temu

Szkoda Panie Redaktorze, że nie pokazał Pan twarzy ludzi którzy obserwowali to znikanie kawałka „historii” miasta.Widziałem na twarzy niejednego z nich wzruszenie i ślady uronionej łezki,bo coś odeszło bezpowrotnie.Ale przeciez zgodnym głosem wołaliśmy o „NOWE”,ale żeby powstało musi zniknąć stare.Tak już mówili dawni filozofowie i nie ja to wymyśliłem,lecz zastanawiam się czy sie czasem nie m y l i l i !!!!

hnrhnghb
hnrhnghb
12 lat temu

wszystko tu tylko niszcza az zal patrzec.miasto umiera

kolanin
kolanin
12 lat temu

no wlasnie co robia z naszymi pks tyle wspomnien a teraz co najlepiej wszystko sprzedac i nie zostanie nic po co tyle sklepow te 3 biedronki kauflandy i duze inne sklepy lepiej by sie wzieli za rematy mieszkan komunalnych ludzie placa kupe kasy i co a stare mury jak wygladaja sami panstwo widza jak sie przejdzie torunska. pozdrawiam

kolanin
12 lat temu

Panie Kozajda może pan by wpłynął na na ten KTBS nie odśnieżają chodników byłem u nich to powiedzieli że jak mam chęć to mogę sam to zrobić mieszkam na Asnyka tylko koło bloków nowych chodnik odśnieżony,po prostu masakra…………………….

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526