15.latek ze Starówki okradł kolską Farę

Autor: kurier-kolski.pl | 14.01.2012

Niedawno opisywaliśmy dwie zuchwałe kradzieże w kolskim Klasztorze OO. Bernardynów. Ich sprawców niestety do dziś nie wykryto. Firma ochraniarska ACODO, która ma pod opieką kościół i klasztor bernardyński, zwiększyła bezpośrednią ochronę tych obiektów. Nim jednak okradziono zakonników, wcześniej, bo w połowie grudnia, doszło do innej kradzieży w sąsiadującej z Klasztorem parafii farnej.

W piątek 16 grudnia ubiegłego roku do kolskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży miedzianych elementów opierzeń z budynku parafii farnej w Kole. Ksiądz kanonik Józef Wronkiewicz – proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, oszacował straty powstałe w wyniku kradzieży na około 1.000 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą w niespełna dobę ustalili, że kradzieży dokonał 15.letni mieszkaniec miasta, który następnie – po zniekształceniu miedzianych elementów – sprzedał je na jednym z  punktów skupu złomu.

Kryminalni niezwłocznie dokonali  zatrzymania nastoletniego złodzieja.  Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził winę zatrzymanego. O dalszym losie  15.latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ogurt
ogurt
12 lat temu

Gdy tata się dowiedział, to pewnie lanie na gółkę było.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526