15.latek ze Starówki okradł kolską Farę

Autor: kurier-kolski.pl | 14.01.2012

Niedawno opisywaliśmy dwie zuchwałe kradzieże w kolskim Klasztorze OO. Bernardynów. Ich sprawców niestety do dziś nie wykryto. Firma ochraniarska ACODO, która ma pod opieką kościół i klasztor bernardyński, zwiększyła bezpośrednią ochronę tych obiektów. Nim jednak okradziono zakonników, wcześniej, bo w połowie grudnia, doszło do innej kradzieży w sąsiadującej z Klasztorem parafii farnej.

W piątek 16 grudnia ubiegłego roku do kolskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży miedzianych elementów opierzeń z budynku parafii farnej w Kole. Ksiądz kanonik Józef Wronkiewicz – proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, oszacował straty powstałe w wyniku kradzieży na około 1.000 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą w niespełna dobę ustalili, że kradzieży dokonał 15.letni mieszkaniec miasta, który następnie – po zniekształceniu miedzianych elementów – sprzedał je na jednym z  punktów skupu złomu.

Kryminalni niezwłocznie dokonali  zatrzymania nastoletniego złodzieja.  Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził winę zatrzymanego. O dalszym losie  15.latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ogurt
ogurt
9 lat temu

Gdy tata się dowiedział, to pewnie lanie na gółkę było.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526