Wypadek w Kościelcu

Autor: kurier-kolski.pl | 22.12.2011

W dniu wczorajszym, 21 grudnia br., o godz. 17.13 Zintegrowane Stanowisko Kierowania Służb Ratowniczych w Kole otrzymało zgłoszenie o poważnym wypadku drogowym na Trasie Nr 92 w miejscowości Kościelec. Na miejsce zdarzenia samochodów zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Koło oraz jeden zastęp OSP Trzęśniew. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, a następnie dowódca przeprowadził  rozpoznanie,  w wyniku którego ustalił, że w zdarzeniu uczestniczyły 2 samochody: PEUGEOT 206  – autem podróżowały 2 osoby  oraz MERCEDES SPRINTER  – autem podróżowała 1 osoba.  Działania ratowników polegały  jednocześnie  na odblokowaniu drzwi Mercedesa w celu umożliwienia opuszczeniu pojazdu przez kierującego  oraz na wykonaniu dostępu do kierowcy Peugeota, który się w nim znajdował.

Ratownicy po odcięciu drzwi i użyciu rozpieraka kolumnowego uzyskali dostęp do poszkodowanego.  Poszkodowani zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi  Pogotowia Ratunkowego. Ponadtostrażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów, a także usunęli plamy olejów i paliw z samochodów. Przyczyny wypadku ustala Policja. Skutki zdarzenia usuwały zastępy PSP i OSP (łącznie 3 zastępy). 

Źródło: KPPSP w Kole

Tekst. mł. kpt. Marek Guzowski

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526