Wigilijne spotkanie w ZS 1

Autor: kurier-kolski.pl | 15.12.2011

13 grudnia b.r. w Świetlicy Profilaktyczno – Opiekuńczej przy Zespole Szkół nr 1 w Kole, odbyło spotkanie wigilijne dzieci i młodzieży.

Wśród zaproszonych gości była m. in. kierownik Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Jolanta Jęcka, dyrektor szkoły Lech Brzeziński, szkolny pedagog Iwona Herman. Świetlica działa już kilka lat pod kierownictwem nauczycielki Haliny Strzelińskiej i patronatem Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie.

Uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wigilijnym stole, podzielili się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia, śpiewali kolędy i konsumowali postne potrawy. Występ artystyczny wychowanków został wzbogacony przez sekcję flażoletową  działającą  nie tylko w szkole, ale i w świetlicy.

Gdy uroczystość zbliżała się do końca w drzwiach ukazał się święty Mikołaj z workiem prezentów, którymi obdarowani zostali wszyscy obecni. Tym razem obyło się bez rózgi, ponieważ wszyscy byli grzeczni. Dzieci życzyły sobie przeważnie dobrych ocen i dużo zdrowia.

– Takie wspólne spotkania przyczyniają się do lepszej integracji dzieci z różnych klas – powiedziała pani nauczycielka Halina Strzelińska.

(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526