W Kościelcu będzie darmowe przedszkole! A co w Kole? [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 10.12.2011

Dzięki staraniom władz gminy już w przyszłym roku dzieci mieszkańców Kościelca będą mogły pójść do nowiutkiego, nowoczesnego przedszkola. I to za darmo, bez opłat, aż przez całe dwa lata! Taką informację ujawnił „Kurierowi Kolskiemu” Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski. Przedszkole budowane jest w samym centrum Kościelca, tuż obok budynku Urzędu Gminy.

Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy Kościelec jedna z uchwał jaką podjęli gminni radni dotyczyła zmiany wcześniejszej uchwały zezwalającej na zaciągnięcie 400.000 zł. kredytu na wybudowanie budynku komunalnego – nowego przedszkola gminnego. Wójt Dariusz Ostrowski jednak zrezygnował z zaciągnięcia kredytu, który odsetkami obciążałby budżet i mieszkańców, okazało się bowiem, że zarządzana przez niego gmina jest w na tyle dobrej sytuacji finansowej, że może udzwignąć tę inwestycję bez potrzeby proszenia banków o pomoc! Brawo, nic tylko przyklasnąć tak dobremu gospodarowaniu!

OBEJRZYJ FILMIK WIDEO Z SESJI RADY GMINY KOŚCIELEC I WYPOWIEDŹ WÓJTA DARIUSZA OSTROWSKIEGO W SPRAWIE BUDOWY NOWEGO PRZEDSZKOLA:

Nie dość tego, jak zapowiada Wójt Ostrowski, dzięki skorzystaniu przez władze Gminy Kościelec z funduszy unijnych na wyposażenie i działalność nowego przedszkola, które zostanie oddane w roku przyszłym, rodzice dzieci przez całe 2 lata nie będą musięli ponosić opłat za opiekę. To świetna wiadomość dla młodych małżeństw z Gminy Kościelec!

Tymczasem w oddalonym o 5 km powiatowym Kole coraz dotkliwiej brakuje miejsc w przedszkolach. Co roku powtarza się szarpanina rodziców z lokalnymi władzami i dyrekcjami poszczególnych placówek, by zapisać dzieci. Obiecana przez burmistrza budowa nowego przedszkola w Kole nie dochodzi wcale do skutku. Minęło już wiele miesięcy, a inwestycja nawet nie została rozpoczęta! Zła sytuacja finansowa miasta stawia plany burmistrza pod wielkim znakiem zapytania. Niestety, Urząd Miejski w Kole nie wykorzystuje, jak inne miasta i gminy, środków unijnych, w tym także takich, dzięki którym można tworzyć, budować i wyposażać nowe przedszkola. Konsekwencją tego jest coraz bardziej pogarszająca się sytuacja wychowania przedszkolnego w naszym mieście.

Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mieszkaniec Koła
mieszkaniec Koła
11 lat temu

Chodzi o to, że Kościelec to gmina wiejska i może złożyć o dofinansowanie do unii a Koło jako gmina miejska i miasto niestety jest pozbawiona tej możliwości, ale oczywiście mogłaby się starać o fundusze na inne działania, z innych programów np. dofinansowanie do solarów dla mieszkańców !!!!! MAM nadzieje że burmistrza za to rozliczą mieszkańcy w następnych wyborach. Powinna być oddzielna grupa ludzi co zajmuje się tylko składanie wniosków o dotacje unijne widząca potrzeby miasta, a jeśli już taka jest to należy się POZBYĆ darmozjadów i zatrudnić zewnętrzną firmę za tzw. % od zrealizowanego wniosku !!! W mojej firmie już drugi raz udało się, właśnie na ww zasadzie, z firmą zewnętrzną otrzymać dofinansowanie do sprzętu potrzebnego do produkcji, a takie miasto nie potrafi nic załatwić to jest kpina, może burmistrza trzeba usunąć za brak gospodarności i oddać pod sąd !!!

frabek
frabek
11 lat temu

Burmistrz w Kole miał budowac przedszkole ale za 3,5 mln.

frabek
frabek
11 lat temu

za 400 000 przedszkole? Dziwne

monika
monika
11 lat temu

Brawo dla władz Kościelca!
A w Kole jak zwykle nic! zamiast doprowadzać dzieci do przedszkola na miejscu musimy je wozić paręnaście kilometrów od Koła-czy to normalne? lepiej wybudować nowy market zamiast zainwestować w edukacje naszych najmłodszych!!! a potem się dziwią że niż demograficzny!!!
Po co rodzić dzieci skoro nie ma dla nich przedszkoli

Anna K
Anna K
11 lat temu

Czasem niemożliwe staje się możliwe ,
ale trzeba mądrze pogłówkować ……
BRAWO !!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526