O zagrożeniach w Zespole Szkół w Kościelcu [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.12.2011

Dnia 1 grudnia br. w Zespole Szkół w Kościelcu odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „Zagrożenia to zniszczenia”, której organizatorem były panie: Marlena Frątczak oraz Magdalena Łakomczyk. Przedsięwzięcie miało na celu ukazanie niszczycielskich form jakże atrakcyjnych środków uzależniających, do których należą : nikotyna, alkohol i narkotyki.

Strategia polegała na skłanianiu uczniów do podejmowania konstruktywnych postanowień. Człowiek okazuje się istotą kruchą i rzadko stawia przed sobą żelazne zasady…

OBEJRZYJ FILMIK Z AKCJI W ZS W KOŚCIELCU:

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wykonywali prace plastyczne do hasłem „Mamo, tato, nie pal” bądź „ Jak spędzam wolny czas bez nałogów”. Uczestniczyli w konkursie wiedzy na temat uzależnień oraz próbowali swoich sił aktorskich prezentując dramy – scenki ukazujące skutki po zażyciu środków uzależniających.

Dzieci walczyły o atrakcyjne nagrody: wycieczkę do Muzeum Kopernika w Warszawie, wyjazd do kina i pizzę, które finansowane były przez współorganizatorów Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościelcu. Nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego.

Źródło: Zespół Szkół w Kościelcu

Zdjęcia i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526