Kolejne instytucje uciekają z Koła!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.12.2011

Wściekli kolanie odchodzą z kwitkiem sprzed zamkniętych drzwi pustego lokalu Biura Obsługi Klienta firmy „Energa” przy ul. Toruńskiej 96, czyli Zakładu Energetycznego. Biuro zostało całkowicie zlikwidowane z końcem listopada br. Powoli, ale konsekwentnie, kurczy się też kolski inspektorat ZUS na ul. Prusa. Kosztem Koła kolejne zadania przejmują ZUS-y w Koninie i w Turku.

Biuro Obsługi Klienta firmy energetycznej „Energa” zostało zlikwidowane, a mimo to codziennie przynajmniej kilkadziesiąt niczego nie świadomych osób próbuje się tam dostać. Zdziwieni zastają zamknięte drzwi i informację, że mogą jechać do Biura w Koninie lub załatwić swoją sprawę telefonicznie bądź przez Internet. Ale niestety, nie każdy ma Internet, a większość starszych osób nie potrafi sobie poradzić nawet z telefonicznymi biurami obsługi klienta. Za to dojazd do Konina to koszt, którego przecież nikt nam nie zwróci. Firma likwidując takie biura obsługi jak w Kole robi sobie oszczędności kosztem klientów. Co więcej, nie zadała sobie nawet trudu, by odpowiednio rozpropagować informację o zamknięciu Biura w Kole, czego konsekwencją są ciągle przyjeżdzający do niego klienci.

Natomiast rzeczniczka prasowa Oddziału II  ZUS w Poznaniu, którą około 3 miesiące temu pytaliśmy o pogłoski zamknięcia lub ograniczenia kompetencji Inspektoratu ZUS w Kole, odpowiedziała nam pisemnie, że nic takiego się nie dzieje ani nie jest planowane. Niestety, nie jest to zgodne z prawdą! Kolejny przykład jak za nasze podatki instytucje i firmy państwowe traktują nas – klientów, jak intruzów, i próbują zbyć, nawet nieprawdą. Zapominają, że przecież dzięki nam żyją! I to całkiem nieźle.

Okazuje się, że w coraz większym stopniu zadania kolskiego ZUS-u przejmują placówki tej instytucji w Koninie i Turku. Petenci ZUS z Koła już od pewnego czasu otrzymują korespondencję stamtąd i tam właśnie muszą załatwić swoje sprawy z ZUS-em, a pracownice z Koła jeżdzą np. do Turku na szkolenia. Wieść niesie, że dlatego, że będą tam przenoszone.

reklama

To już kolejne z firm i instytucji, które uciekają z naszego miasta. Niedawno zlikwidowano Sąd Pracy w Kole, zlikwidowano też kolski PKS. Nie wspomnę już o wielu wcześniej zamkniętych, jak np. Fabryka ZREMB, Spomasz, itd. W kolejce czekają kolejne firmy i instytucje. Już wiadomo, że niektóre znikną z Koła w części lub całkowicie w 2013 roku. Kto wie, czy taki los nie czeka też wkrótce kolskie poczty, których likwidacja prawdopodobnie została jedynie odsunięta w czasie przed wyborami w związku z groźbą utraty części elektoratu.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
free dating sites for free

stop dating the church free download
reputable free dating sites http://freedatingfreetst.com/

lovoo server fehler
3 lat temu

lovoo emoticons lovoo screenshot http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder app , tinder app
tinder dating app

Myronevita
3 lat temu

plenty fish date site
free personals

oh
oh
12 lat temu

co jeszcze może się zdarzyć w Kole dobrego,napewno nic jak mamy takiego nieudacznika za burmistrza.

kolanin
kolanin
12 lat temu

kolo to dziadoskie miasto to miasto emerytow.wladze kola to beznadziejni ludzie.

klient
klient
12 lat temu

dodał bym jeszcze TP.S.A. gdzie jest ogłoszenie budynek do sprzedania.klienci

symbiont
symbiont
12 lat temu

mnie też przyszło pismo z zus turek a nie z koła wiec potwierdzam

alamakota
alamakota
12 lat temu

Wszystko i wszyscy uciekaja z tej dziury.Zostaną w Kole emeryci i rencisci.A ostatni mlody,który wyjedzie zgasi światło.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526