Dyrektor kolskiego Muzeum doktorem historii [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.12.2011

Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, otrzymał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Promotorem pracy pt.:  „Władysław Odonic książę wielkopolski (ok. 1190-1239)” był prof. dr hab. Marian Dygo. Praca została obroniona na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku i była recenzowana przez trzech profesorów. W związku z tym wydarzeniem podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Urszula Pękacz w imieniu władz miasta i radnych złożyła Dyrektorowi gratulacje i życzenia.

Obrona doktoratu to wydarzenie dla każdej uczelni. Najpierw promotor przedstawia sylwetkę doktoranta, potem doktorant przedstawia swój autoreferat na temat swojej pracy, potem recenzenci przedstawiają swoje recenzje, a obecni na Sali zadają doktorantowi pytania, następnie doktorant odpowiada na recenzje i pytania. Potem wychodzi, a członkowie Rady Wydziału głosują w głosowaniu tajnym nad przyznaniem stopnia doktora.

Tuż po rozpoczęciu grudniowej sesji Rady Miejskiej radni i burmistrz złożyli dr Krzysztofowi Witkowskiemu serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

OBEJRZYJ FILMIK Z UROCZYSTOSCI:

– Jesteśmy przekonani, że dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz zaangażowaniu i wytrwałości Pańska działalność w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta przyczyniać się będzie do jego dalszego rozwoju, umacniania i pogłębiania, wnosząc wiele kolejnych, nowych inicjatyw i pomysłów – mówiła Przewodnicząca Rady –  Życzymy satysfakcji i zadowolenia z osiągnięć pracy zawodowej oraz kolejnych udanych lat, tak aby spełniły się wszystkie Pańskie plany i zamierzenia.

Pytany o dalszą karierę naukową dyrektor Muzeum przyznał, że zastanawia się nad rozpoczęciem pracy nad habilitacją. – Uzyskanie tytułu doktora zajęło mi ponad 6 lat. Kiedy powiedziałem o tym swojemu promotorowi ten odpowiedział, że to i tak jest krótki okres, i w ten sposób mnie pocieszył – powiedział dr Krzysztof Witkowski.


Dr Krzysztof Witkowski – dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Tekst i foto: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mocne katalogi stron

All I can read here is significantly important.

click here for more
8 lat temu

Regards for this post, I am a big big fan of this internet site would like to keep updated.

ciekawska
ciekawska
9 lat temu

„A ludzi po studiach w Kole mamy już faktycznie wielu” Może i tak jest, ale chce żeby pan wiedział, że studia kosztowały mnie wiele wyrzeczeń i wysiłku i lekko mi to nie przyszło. Szukalam w interenecie na temat pana wykształcenie bo nie mogłam znaleźć, jestem ciekawe czy pan skonczył studia, a jesli tak to jakie?

Luna
Luna
9 lat temu

A ludzi po studiach w Kole mamy już faktycznie wielu. rozumie ze jest to odpowiedz na artykuł z medium konkruencyjnego. Zaczął pan wojne i zle pan skonczy i to nie tylko moje zdanie. Zycze wytrwałosci

Luna
Luna
9 lat temu

ja pierdole co za cyrk

Luna
Luna
9 lat temu

czy wladze miasta grtulują wszystkim mieszkańcom, ktorzy zdobyli tytuł DOKTORA? Jest ich sporo…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526