Dyrektor kolskiego Muzeum doktorem historii [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 23.12.2011

Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole, otrzymał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii. Promotorem pracy pt.:  „Władysław Odonic książę wielkopolski (ok. 1190-1239)” był prof. dr hab. Marian Dygo. Praca została obroniona na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku i była recenzowana przez trzech profesorów. W związku z tym wydarzeniem podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Przewodnicząca Urszula Pękacz w imieniu władz miasta i radnych złożyła Dyrektorowi gratulacje i życzenia.

Obrona doktoratu to wydarzenie dla każdej uczelni. Najpierw promotor przedstawia sylwetkę doktoranta, potem doktorant przedstawia swój autoreferat na temat swojej pracy, potem recenzenci przedstawiają swoje recenzje, a obecni na Sali zadają doktorantowi pytania, następnie doktorant odpowiada na recenzje i pytania. Potem wychodzi, a członkowie Rady Wydziału głosują w głosowaniu tajnym nad przyznaniem stopnia doktora.

Tuż po rozpoczęciu grudniowej sesji Rady Miejskiej radni i burmistrz złożyli dr Krzysztofowi Witkowskiemu serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

OBEJRZYJ FILMIK Z UROCZYSTOSCI:

– Jesteśmy przekonani, że dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz zaangażowaniu i wytrwałości Pańska działalność w życiu kulturalnym i społecznym naszego miasta przyczyniać się będzie do jego dalszego rozwoju, umacniania i pogłębiania, wnosząc wiele kolejnych, nowych inicjatyw i pomysłów – mówiła Przewodnicząca Rady –  Życzymy satysfakcji i zadowolenia z osiągnięć pracy zawodowej oraz kolejnych udanych lat, tak aby spełniły się wszystkie Pańskie plany i zamierzenia.

Pytany o dalszą karierę naukową dyrektor Muzeum przyznał, że zastanawia się nad rozpoczęciem pracy nad habilitacją. – Uzyskanie tytułu doktora zajęło mi ponad 6 lat. Kiedy powiedziałem o tym swojemu promotorowi ten odpowiedział, że to i tak jest krótki okres, i w ten sposób mnie pocieszył – powiedział dr Krzysztof Witkowski.


Dr Krzysztof Witkowski – dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Tekst i foto: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
mocne katalogi stron
11 lat temu

All I can read here is significantly important.

click here for more
11 lat temu

Regards for this post, I am a big big fan of this internet site would like to keep updated.

ciekawska
ciekawska
12 lat temu

„A ludzi po studiach w Kole mamy już faktycznie wielu” Może i tak jest, ale chce żeby pan wiedział, że studia kosztowały mnie wiele wyrzeczeń i wysiłku i lekko mi to nie przyszło. Szukalam w interenecie na temat pana wykształcenie bo nie mogłam znaleźć, jestem ciekawe czy pan skonczył studia, a jesli tak to jakie?

Luna
Luna
12 lat temu

A ludzi po studiach w Kole mamy już faktycznie wielu. rozumie ze jest to odpowiedz na artykuł z medium konkruencyjnego. Zaczął pan wojne i zle pan skonczy i to nie tylko moje zdanie. Zycze wytrwałosci

Luna
Luna
12 lat temu

ja pierdole co za cyrk

Luna
Luna
12 lat temu

czy wladze miasta grtulują wszystkim mieszkańcom, ktorzy zdobyli tytuł DOKTORA? Jest ich sporo…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526