Czy kolski Szpital będzie spółką?

Autor: kurier-kolski.pl | 31.12.2011

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek w swojej informacji z działalności międzysesyjnej Zarządu Powiatu, mówiąc o kolskim Szpitalu przyznał, że jest rozważana możliwość przystąpienia do przekształcenia go w nowym 2012 roku.

Starosta omawiając inwestycje w Szpitalu stwierdził, że „na zewnątrz szpital jest piękny, w środku – tym zajmiemy się niedługo”. Zakończyła się termomodernizacja budynku placówki, zamontowano na dachu kolektory słoneczne do ogrzewania wody, ukończono stworzenie centralnej sterylizatorni oraz remont pomieszczeń pod przychodnie specjalistyczne. Trwają też prace remontowe wewnątrz budynku administracyjnego. Wszytko to jest kosztowne, ale niezbędne i przyczyni się bardzo do zmniejszenia kosztów utrzymania Szpitala. Jak dodał Starosta Wieńczysław Oblizajek, skoro „skorupka” jest już ładna, należy też koniecznie zająć się innymi sprawami. – Nie ukrywam, że mam na myśli przyszłość placówki, w tym jej przekształcenie. Albo będziemy szybko to robić, żeby uzyskać dobry efekt, albo zostajemy w tej formie, która jest obecnie. Trzeba podjąć decyzję.

Jak powiedział radnym Starosta, nie należy już zwlekać z wybraniem formy działalności Szpitala Powiatowego, bo wszystko wskazuje na to, że jeśli się chce się przekształcić go, to należy zrobić to jak najszybciej, bo im później, tym gorzej, tym mniej korzystne będzie jego funkcjonowanie w związku z istniejącymi przepisami i uwarunkowaniami. Jest też druga droga, że Zarząd i Rada podejmą decyzję, iż placówka będzie istnieć na dotychczasowych zasadach. Taka decyzja będzie musiała zapaść prawdopodobnie zaraz na początku nowego roku 2012. Do sprawy będziemy jeszcze na pewno wracać.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kosze swiateczne
11 lat temu

Due to this blog I decided to write my own blog.

kolak
kolak
12 lat temu

Przecież to wszystko się robi po to by Starosta mógł to =legalnie= w przetargu sprzedać jako zadłużona placówka.Ja już się domyślam kto to kupi,wyremontowany i zadłużony szpital za marne grosze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526