Akcja flagi – „Wiara Lecha” Powstańcom Wlkp.

Autor: kurier-kolski.pl | 22.12.2011

27 grudnia 1918 roku mieszkańcy Wielkopolski rozpoczęli największy zryw niepodległościowy w historii Polski zakończony sukcesem. Stowarzyszenie „Wiara Lecha” po raz kolejny zachęca do wywieszania biało-czerwonych flag w tym dniu, czyli 27 grudnia.

Rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego niestety jak dotąd nie znajduje odpowiedniego miejsca w świadomości mieszkańców naszego regionu. Chcąc zmienić ten stan rzeczy „Wiara Lecha” prowadzi w Wielkopolsce akcję „FLAGA POWSTAŃCZA W TWOIM MIEŚCIE”. W wybranych punktach można kupić replikę flagi powstańczej za symboliczne 10 zł. W Kole można nabyć ją w Sklepie Kibica na ul. Bliznej 32.

Akcja skierowana jest do mieszkańców całej Wielkopolski, województwa lubuskiego, kujawsko-pomorskiego. Polega na wywieszeniu w dniu 27 grudnia m.in. na ulicach, placach, szkołach, w głównych punktach miast biało-czerwonych flag lub specjalnie przygotowanych na tą okazję flag powstańczych. Flagi można nabyć na terenie całej Wielkopolski w sklepach kibicowskich. Wymiary flagi 100×70 cm, 1 szt – kosztuje 10 zł. Cały dochód ze sprzedaży flag zostanie przeznaczony na organizację obchodów Powstania Wielkopolskiego, w tym zakup zniczy, które 27 grudnia zostaną zapalone we wszelkich miejscach pamięci związanych ze zwycięskim zrywem niepodległościowym naszych przodków.

Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję, kupna flag i wywieszenia ich w dniu rocznicy ku pamięci tych, którzy przelewali krew i ginęli dla naszej wolności. W Kole mamy ulicę Powstańców Wielkopolskich. Liczymy, że szczególnie jej mieszkańcy zaczną włączać się w obchody rocznicy Powstania, choćby poprzez wywieszenie flag na klatkach czy w oknach.

Opracował: M. Kozajda

Źródło: www.27grudnia1918.pl

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526