21-latek dokonał 52. włamań w powiecie

Autor: kurier-kolski.pl | 04.12.2011

Policjanci zatrzymali 21-latka, który za ponad trzyletni złodziejski proceder może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą udowodnili, że mężczyzna dokonał 52 włamań i kradzieży na terenie gmin Kłodawa i Babiak.

21-letni mieszkaniec Izbicy Kujawskiej został zatrzymany przez tamtejszych policjantów. Podstawą do zatrzymania były podejrzenia kolskich funkcjonariuszy, że mężczyzna  dokonywał włamań na terenie gmin naszego powiatu.

Na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Kole insp. W. Lewandowskiego, przez ostatnie dwa dni, nad sprawą 21-latka pracowali śledczy z Komisariatu Policji w Kłodawie, Posterunku w Babiaku oraz kolscy kryminalni.  Udowodnili oni 21-latkowi, że od marca 2008 roku na terenie gmin Kłodawa i Babiak dokonał 52 włamań do domów, domków letniskowych, garaży i budynków gospodarczych.

Przytłoczony przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym mężczyzna przyznał się do zarzutów i wskazał miejsca popełnianych przez siebie przestępstw. Podczas wyjaśnień przyznał, że jego łupem padało wszystko co miało jakąś wartość i co szybko można było spieniężyć.

W najbliższym czasie policjanci skierują sprawę 21-latka do sądu.  W przeszłości zatrzymany był już karany m.in. za włamania. Teraz za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526