W PWSZ o studiach podyplomowych

Autor: kurier-kolski.pl | 19.11.2011

16 listopada 2011 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyła się konferencja prasowa „Współpraca PWSZ w Koninie z lokalnymi instytucjami w ramach studiów podyplomowych”, w której wziął udział przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kole. Spotkanie dotyczyło prowadzonych przez PWSZ studiów podyplomowych realizowanych na zlecenie kolskiego Urzędu.

W konferencji udział wzięli: dr Artur Zimny – Dziekan Wydziału Społeczno- Technicznego, Robert Glapa – zastępca  Dyrektora Konińskiego Domu Kultury, Marek Zawidzki – Sekretarz Miasta Konina, Anna Kwaśniewska – zastępca  dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie oraz Artur Zwierzyński – Naczelnik Wydziału ds. Obsługi  Zarządzania Kryzysowego  Urzędu Miejskiego w Kole.

Współpraca PWSZ w Koninie z lokalnymi instytucjami przynosi wymierne efekty w postaci realizowanych wspólnie studiów podyplomowych. Pięć z nich organizowanych jest przez PWSZ w Koninie we współpracy z lokalnymi instytucjami bądź na zlecenie tego typu instytucji. Stosowne porozumienia i umowy zostały podpisane w ubiegłym roku akademickim. Do studiów tych należą:

  • animator i menadżer kultury, edycja I – studia organizowane we współpracy z Konińskim Domem Kultury;
  • finanse i inwestycje samorządowe, edycja I – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego;
  • organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym, edycja I – studia organizowane we współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie;
  • profilaktyka społeczna i resocjalizacja, edycja I – studia organizowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koninie;
  • zarządzanie kadrami i prawo pracy, edycja II – studia organizowane na zlecenie Urzędu Miejskiego w Kole, w ramach projektu unijnego.

Projekt realizowany przez Gminę Miejską Koło pt. „Wdrożenie usprawnień zarządczych oraz szkolenia kadr Urzędów Gmin Koło, Grzegorzew, Kłodawa, Kościelec, Osiek Mały” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Działanie 5.2, Poddziałanie 5.2.1.

Dr Artur Zimny podczas konferencji poinformował, że PWSZ Koninie posiada dwunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu studiów podyplomowych. Od roku akademickiego 1999/2000 zrealizowano i zakończono 63 edycje studiów, które ukończyło 2.386 osób. „Tegoroczne wyniki rekrutacji na studia podyplomowe w PWSZ w Koninie pozwalają stwierdzić, że Uczelnia jest liderem w podregionie konińskim w realizacji tej formy kształcenia. W roku akademickim 2011/2012 zostało bowiem uruchomionych 10 studiów podyplomowych, na które przyjęto ogółem 280 osób. Aktualnie, biorąc pod uwagę studia trzysemestralne, które rozpoczęły się w roku akademickim 2010/2011, a których zakończenie planowane jest w styczniu 2012 roku, słuchaczami studiów podyplomowych prowadzonych przez Uczelnię jest 366 osób” – powiedział dr Artur Zimny, Dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego PWSZ w Koninie, Pełnomocnik Rektora ds. Studiów Podyplomowych.

Źródło: PWSZ w Koninie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526