Spotkanie w Bibliotece

Autor: kurier-kolski.pl | 22.11.2011

16 listopada br. w Filii dla Dzieci PiMBP w Kole odbyło się spotkanie autorskie z poczytnym pisarzem książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Dariuszem Rekoszem. W spotkaniu, wzbogaconym o elementy multimedialne, uczestniczyło 70 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 4 w Kole oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Pisarz najaktywniejszym czytelnikom przekazał w prezencie swoje książki z autografem.

Dariusz Rekosz urodził się w Sosnowcu, mieszka w Dąbrowie Górniczej.
Studiował w murach Uniwersytetu Śląskiego, gdzie na Wydziale Techniki obronił dyplom magisterski ze specjalnością Projektowanie Systemów Informatycznych, ukończył też drugi kierunek studiów z zakresu turystyki krajowej i zagranicznej,  otworzył przewód doktorski w Akademii Ekonomicznej.

Pracował jako nauczyciel, a potem jako asystent w Instytucie Informatyki Stosowanej na wspomnianej uczelni. Później w hucie, elektrowni i dużych ośrodkach szkoleniowych na stanowiskach kierowniczych.

Autor mówił młodym czytelnikom, że jeździ dieslem, lubi gotować i zna się na projektowaniu stron internetowych. Pasjonuje go geografia i turystyka. Mógłbym wydać wszystkie pieniądze, żeby tylko zwiedzać świat. Jest twórcą i administratorem kilku stron internetowych. Piłka nożna i „Gwiezdne Wojny” – to dwie rzeczy, które lubi najbardziej.

Zaczął pisać, bo zawsze dużo czytał (i czyta nadal). Na to, że sięgnął po pióro mieli  wpływ  Nienacki, Bahdaj, Niziurski, Woroszylski, Szmaglewska, Butenko. Z panem Bohdanem Butenko stworzył super-serię o detektywistycznych przygodach Morsa i Pinky (czyli Leszka i Ali). Ceni także twórczość autorów zagranicznych, a na kanwie książki jednego z nich napisał  zwariowaną komedię „Szyfr Jana Matejki” oraz jej kontynuację. Jestem autorem kilku słuchowisk radiowych. Piszę powieści kryminalne i opowiadania, a za jedno z nich „Tajemnica Neptuna” otrzymał główną nagrodę w  konkursie ogólnopolskim. Funkcja animatora kultury w Muzeum Hansa Klossa umożliwiła mu napisanie książki „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”

Jego przygoda z literaturą rozpoczęła się w 2005   roku,   kiedy    stworzył   podwaliny pierwszej książki z serii „Szkolny detektyw”. Chcąc promować czytelnictwo – przede wszystkim wśród najmłodszych – został  członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 roku został mianowany Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży Kampanii MAMA, TATA… & MYSELF?.

Tekst i foto:  PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526