Ruszyły Mistrzostwa Juniorów

Autor: kurier-kolski.pl | 07.11.2011

W sobotę 5 listopada na kolskiej hali MOSiRu odbył się turniej I rundy Grupy „C” Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w korfballu z udziałem zespołów: Meta Bydgoszcz, Olympic I Słupia, Maratończyk DAgraf Koło i Olympic II Słupia.

Kolscy korfballiści swoje zmagania ligowe rozpoczęli od dwóch zwycięstw: z Metą Bydgoszcz 11 : 7 i Olympic II Słupia 15 : 7 oraz jednej porażki z Olympic I Słupia 4 : 10. W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki: Olympic I Słupia – Meta Bydgoszcz 10:2, Olympic Słupia I – Olympic II Słupia  12:1.

Tak więc po pierwszej rundzie rozgrywek na czele grupy „C” znajduje się pierwszy zespół ze Słupi przed Maratończykiem Koło, Metą Bydgoszcz i drugim ze Słupi. Przed młodymi korfballistami jeszcze runda rewanżowa rozgrywek grupowych i turniej finałowy do którego awansują po dwa najlepsze zespoły z poszczególnych grup.

– Za nami pierwsze mecze nowego sezonu. Myślę, że rozpoczęliśmy je nieźle. Zajmujemy po pierwszej rundzie drugie miejsce, które premiuje nas awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Oczywiście chciałoby się wygrywać wszystkie mecze, ale w sporcie jest to niestety niemożliwe. Zespół w porównaniu do poprzedniego sezonu został poważnie odmłodzony (z podstawowego składu pozostała dwójka zawodników), ale tak to już jest w kategoriach juniorskich. Optymizmem przed dalszą częścią sezonu napawa mnie postawa zawodników na treningach i bardzo wysoka frekwencja na zajęciach. Myślę, że będzie coraz lepiej i na wiosnę powalczymy o kolejny medal Mistrzostw Polski – powiedział trener Waldemar Pietrzak.

Skład Maratończyka DAgraf Koło: Paulina Sarniak, Olga Paluszkiewicz, Martyna Sowińska, Paulina Lubańska, Natalia Kucal, Lidia Boniewicz, Aleksandra Grygielska, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Jakub Żurawski, Jan Tomczyk, Marek Szałek, Krzysztof Smolarkiewicz, Filip Kołodziejski.

mc

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526