Pożar domu w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2011

Wczoraj, w dniu 3 listopada, do Zintegrowanego Stanowiska Kierowania Służb Ratowniczych w Kole wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Kole na ulicy Wąskiej.

Po przybyciu na miejsce pożaru zastępów straży pożarnej ratownicy zabezpieczyli teren prowadzenia działań. Kierujący działaniami ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że pożarem jest objęty cały dach budynku mieszkalnego kryty onduliną wraz z pomieszczeniem przedsionka.

Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz jednego prądu wody w obronie na przyległy do budynku garaż. Ratownicy pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukali wszystkie pomieszczenia, następnie przy pomocy drabiny przenośnej dostali się na poddasze i dach budynku oraz przystąpili do prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji dachu.

Całkowitemu spaleniu uległ dach budynku oraz pomieszczenie przedsionka. Uratowano garaż przyległy do budynku mieszkalnego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej w sile 20 ratowników. Łączny czas trwania akcji wyniósł 1 godzinę 39 minut.

Opracowanie i foto: KPPSP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Full Report
11 lat temu

I have recently started a web site, the information you provide on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work. „Character is much easier kept than recovered.” by Thomas Paine.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526