Order papieski dla kolskiego organisty

Autor: kurier-kolski.pl | 29.11.2011

28 listopada br. w kolskiej farze, odbyła się miła uroczystość związana z kolskim organistą Janem Kordylewskim, który 19 listopada z rąk Biskupa Wiesława Meringa otrzymał bardzo ważne odznaczenie, które po łacinie nazywa się „BENEMERENTI”, co znaczy – „Dobrze zasłużonemu”. Order przyznawany jest przez Ojca Świętego osobom szczególnie zasłużonym dla Kościoła.

Z tej okazji przed liturgią, która była sprawowana w intencji Jana Kordylewskiego jako dziękczynienie za jego 30.letnią posługę organistowską w tej parafii, za jego pracę w studium organistowskim i jako prośbę o dalsze błogosławieństwo na następne lata posługiwania Kościołowi. Proboszcz kanonik Józef Wronkiewicz złożył panu Janowi najserdeczniejsze gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów.

Na tę okoliczność przybyli do Koła zacni goście: ksiądz prałat Józef Nowak – Diecezjalny Duszpasterz organistów, który przewodniczył Mszy św., oraz ks. prałat Zbigniew Szegenda, który jest przewodniczącym diecezjalnej komisji muzyki sakralnej, a także dyrektorem studium organistowskiego we Włocławku. W studium tym od wielu lat kolski organista jest nauczycielem.

Ks. Zbigniew Szygenda gratulując organiście medalu powiedział m.in. – Odznaczenie to należy do rzadkości i jest przyznawane tylko tym, którzy naprawdę swoją pracą i wiernością Kościołowi na nie zasługują, a takim właśnie jest Pan Jan –  wasz organista.

Po zakończeniu Eucharystii członkowie farnego Chóru „Lutnia” zaśpiewali kilka pieśni religijnych, a prezes Chóru Irena Olasińska w imieniu zespołu złożyła serdeczne życzenia i wiązankę kwiatów.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolak
kolak
12 lat temu

A Wronkiewicz nie dostał orderu? Taki zasłużony w s….

sybaryta
sybaryta
12 lat temu

On za darmo tam gra śpiewa i naucza że dostaje jakies pochwalne medale za posługe? Bo jesli tak to chwała mu wielka za to a jesli nie to bierze za to duza kase i to jego obowiazek:) Za dobrze wykonana pracę nie należą sie medale a jedynie odpowiednia zapłata i chrześcijanska skromna satysfakcja.Pozdrawiam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526