Mistrzowie Polski z wizytą u Marszałka

Autor: kurier-kolski.pl | 09.11.2011

Złoci medaliści finałów Turnieju „Orlika 2012” z Zespołu Szkół nr 1 w Kole oraz z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka Szamotuły” i dziewczęta w wieku 12–13 lat (srebrny medal) spotkali się w Poznaniu z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz  Marka Woźniaka i przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego uczestniczył w nim m.in. wiceprezes klubu piłkarskiego Lech Poznań. Jak wspomniał Marszałek Województwa, widać po wynikach, że Wielkopolska okazała się najlepsza ze wszystkich regionów kraju. Spora w tym zasługa chłopców z Koła.

Na spotkaniu nie zabrakło także przedstawicieli telewizji, radia i prasy, które od początku zmagań relacjonują ich przebieg. Po oficjalnym wręczeniu nagród oraz gratulacjach od Marszałka, wiceprezes Lecha zaprosił zwycięskie szkoły na ligowy mecz „Kolejorza”, na który bilety funduje szkole klub. Następnie chłopcy mieli wyjątkową okazję obejrzenia zaplecza stadionu miejskiego w Poznaniu – jednej z aren Euro 2012. Przewodnikiem był piłkarz Lecha – Jakub Wilk, który oprowadził młodych piłkarzy po miejscach niedostępnych dla zwykłych kibiców – pomieszczeniach klubowych, szatniach drużyny, centrum odnowy biologicznej.

Niestety, mimo iż każdy z zawodników otrzymał od Marszałka profesjonalną „futbolówkę”, nie dane im było poćwiczyć na murawie poznańskiego stadionu gdyż…nie było tam trawy. Akurat trwała kolejna wymiana murawy.

mc

Źródło: ZS nr 1 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526