Kolanka na Mistrzostwach Świata Korfballu w Chinach

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2011

W dniach 27.10. – 05.11.2011 w Chińskim mieście SHAOXING odbywają się Mistrzostwa Świata Seniorów w Korfballu. Wśród 16. najlepszych zespołów ze wszystkich krajów znalazła się również reprezentacja Polski, a wśród dwunastu zawodników wyłonionych na tę najważniejszą dla korfbalistów imprezę sportową, jest zawodniczka UKS „MARATOŃCZYK” Koło – Magdalena Kaczmarek.

Mimo młodego wieku (Magda ma 18 lat), jest to już jej trzecia wielka impreza sportowa. Nasza zawodniczka grała już w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Roterdamie i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie.

– Magda jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2i Gimnazjum nr 3 w Kole. Obecnie naukę pobiera w Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych  w naszym mieście. Jesteśmy dumni, że nasza wychowanka reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata – powiedział trener Maratończyka Waldemar Pietrzak.

Polacy zagrali w grupie „C” wraz z Tajwanem, Anglią i Australią, dwie najlepsze drużyny z naszej grupy zagrają o miejsca 1-8, a trzecia i czwarta o miejsca 9-16.

***************************************************************************************

Mecz Polska – Hong Kong 31:20 (16:11). Mecz rozpoczął się od mocnego naporu Hong Kongu. Wprawdzie Polacy zdobyli pierwszy punkt, ale przez kolejny kwadrans to przeciwnik dyktował warunki i już po 17 minutach było 6:9. Gdy po pierwszym kwadransie nieco uśpiony zespół Hong Kongu tracił siły, z dystansu trafił Krzysztof Rubinkowski. Jak się później okazało to był przełomowy moment. Biało-czerwonym wyraźnie zaczęła się układać gra czego efektem było 7 punktów z rzędu: z dystansu, z biegu, ze stałych fragmentów. Do przerwy nasi prowadzili całą grę i do szatni schodzili z wysokim prowadzeniem 16:11.

Na początku drugiej połowy jeszcze kilkanaście koszy dorzucili nasi. Hong Kong tracił nerwowo piłkę, a naszym to tylko pomagało. Świetną formę zaprezentował Żak i Rubinkowski. Polacy mają świetne serie najpierw 4 a później 6 koszy z rzędu bez strat. To dodaje sił odpoczywającym w obronie i w ten sposób, jeszcze przy zmianach zawodników utrzymuje się wysokie prowadzenie do końca. Mecz zakończył się wynikiem 31:20.

W innych meczach polscy seniorzy ponieśli dwie porażki, pierwszą z Tajwanem 13:36 a drugą z Anglią 14:23

W pozostałym spotkaniu naszej grupy, Australia wygrała (miejsce w grupie „G”) z  RPA 31:14, zatem w półfinale o miejsca 9 –12 Polacy zagrają z Chinami (II miejsce w grupie „G”), a Australia z Niemcami.

Mój zespół z Hong Kongiem zagrał koncertowo. Takiej gry oczekiwałbym we wszystkich meczach, a wtedy gralibyśmy pewnie o miejsca wyższe niż 9. Cały zespół zasługuje na pochwałę. Nie będę nikogo wyróżniał. Dziękuję za ten wysiłek. Jutro w ciągu dnia trochę odpoczniemy i wieczorem zagramy z gospodarzem turnieju. Z pewnością po takiej grze jak dziś jesteśmy faworytem, ale oczywiście wiadomo jak to gra z gospodarzem… pomagają mu nawet ściany. –  powiedział trener reprezentacji –  Andrzej Czyżak.

****************************************************************************************

Mecz Polska – Chiny 21:20 (12:10). W początkowej fazie spotkania to głównie Chińczycy dyktowali warunki gry, ale już po paru minutach nasi otrząsnęli się i prowadzili grę jak równy z równym. Gdy Azjaci zaczęli częściej faulować, sędzia dyktował coraz więcej rzutów wolnych i karnych. Biało-czerwoni zaczęli grać, ale momentami brakowało skuteczności, dlatego „tylko” dwoma punktami prowadziliśmy do przerwy.Po przerwie nasi odnaleźli się grając piłkę częściej pod sam kosz, po tym by łapać faule. Po kilkunastu minutach Polacy rozegrali się do tego stopnia, że zdobyli nawet 7 punktów z rzędu! Później Chińczycy jeszcze gonili wynik i doprowadzili do wyniku 21:20 w ostatniej minucie.

Polscy zawodnicy rozegrali mecz jak profesorowie po tym jak jeszcze jeden czas wziął trener Czyżak. Radość po ostatnim gwizdu była ogromna, ale może być jeszcze większa jutro po meczu o 9.miejsce. Tym razem na drodze staną Niemcy, 6. drużyna w rankingu IKF.

W innym spotkaniu Niemcy pokonali Australię 25:16.

– Bardzo nierówny mecz, ale to za prawą Chińczyków. Cieszę się, że zmiennicy, których wpuściłem spisali się znakomicie. Pokonanie gospodarzy w obojętnie jakiej dyscyplinie to sukces i zaszczyt  gości. Barwa dla całego zespołu! Obecnie szykujemy się do meczu z Niemcami. – powiedział trener Czyżak.

****************************************************************************************

Rozmowa z uczestniczką Mistrzostw Świata w korfballu- Magdą Kaczmarek, mieszkanką Koła.

–Jak się zaaklimatyzowałaś w Chinach?
– Mimo siedmiu godzin różnicy pomiędzy czasem w Polsce i w Chinach aklimatyzacja przebiegła bez żadnych problemów i szybko znalazłam dobrą formę. Pierwszy raz w życiu leciałam samolotem, to było dopiero przeżycie. Chiny to wspaniały kraj, tak bardzo inny niż Polska.

– Jak oceniasz swoje występy w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata?
– Dawno nie grałam z kadrą seniorów, bo ostatni raz rok temu na Mistrzostwach Europy w Roterdamie. Nie było mi łatwo odnaleźć swoją pozycje na boisku, ale z meczu na mecz z treningu na trening coraz lepiej rozumiem się z pozostałymi zawodnikami i gra mi się coraz lepiej.

– Na co liczycie jako kadra na tych mistrzostwach i czy są jakieś cele indywidualne na tej imprezie?

– Jako kadra chcemy zająć 9-te miejsce, a żeby do tego dojść musimy jutro pokonać bardzo silnych Niemców. Moje indywidualne cele to zagrać jutro bardzo dobry mecz nie tylko na asyście i w obronie, ale zdobyć w końcu kilka koszy.

Pozdrawiam z Chin wszystkich kolskich kibiców i korfballistów Maratończyka Koło. Trzymajcie za nas kciuki!

****************************************************************************************

Tymczasem już jutro, 5 listopada, na hali MOSiR w Kole odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Korfballu.


I RUNDA – GRUPA C

10.30-11.25 Olympic II Słupia – Maratończyk DAgraf Koło
11.25-12.20 Olympic I Słupia – Meta Bydgoszcz
12.35-13.30 Meta Bydgoszcz – Olympic II Słupia
13.30-14.25 Maratończyk DAgraf Koło – Olympic I Słupia
14.40-15.35 Meta Bydgoszcz – Maratończyk DAgraf Koło
15.35-16.30 Olympic II Słupia – Olympic I Słupia


M.Chojnacki

Źródło: Maratończyk Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526