Brawura i śmierć na kolskich drogach

Autor: kurier-kolski.pl | 08.11.2011

Dużo brawury i mało wyobraźni – tak można podsumować to, co w poniedziałek wydarzyło się na drodze w miejscowości Sokołów (gmina Koło). Bus zderzył się tam czołowo z osobowym volvo. Wcześniej, w weekend, zdarzyły się na drogach powiatu kolskiego dwa inne poważne wypadki, w tym jeden śmiertelny. O ile w świąteczne dni na kolskich drogach było spokojnie, o tyle zaraz po rozpętało się małe piekło.

W Sokołowie, gm. Koło na prostym odcinku drogi relacji Koło – Włocławek kierujący busem podczas wyprzedzania autobusu zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka osobowym volvo. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierowca i pasażerki volvo. Wszyscy troje zostali zabrani do szpitala w Kole. 62-letni kierowca doznał obrażeń klatki piersiowej,  60-letnia pasażerka obrażeń całego ciała i druga 56-letnia pasażerka  obrażeń miednicy. Kierujący busem 35-letni mieszkaniec Kłodawy podczas zdarzenia był trzeźwy. Policjanci jeszcze na miejscu dokonali jego przesłuchania. Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Mundurowi sprawdzili również stan trzeźwości kierowcy volvo, który także był trzeźwy.

W piątek około godz. 21:00 w miejscowości Kaczyniec, gm. Koło, doszło do wypadku drogowego. Z wstępnych ustaleń policjantów, wykonujących czynności na miejscu tego tragicznego zdarzenia, wynika, że kierujący BMW zjechał nagle na lewe pobocze, w wyniku czego samochód dachował, a kierujący pojazdem, 25-letni mieszkaniec gminy Babiak, poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo. Samochód, którym poruszał się 25-latek, został zabezpieczony przez Policję.

W niedzielę około godz. 18:00, 63-letni mieszkaniec gminy Chodów, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie spowodował wypadek drogowy. Przejeżdżając przez trasę K-92 wjechał wprost pod nadjeżdżającego tira. Na szczęście zarówno kierowca jak i pasażer przeżyli tą tragedię i już w poniedziałek zostali wypisani ze szpitala. Kierujący ciągnikiem siodłowym pod, którego wjechało renault, był trzeźwy. Policjanci z Komisariatu Policji w Kłodawie, w sprawie spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu przez 63-latka, wszczęli postępowanie karne. W najbliższym czasie sprawa ta znajdzie swój finał w sądzie.

Policyjne statystyki pokazują, że brawura, nadmierna prędkość i alkohol to główne przyczyny wypadków na naszych drogach.  Wielu drogowych tragedii można uniknąć, dlatego po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby podczas jazdy włączyli wyobraźnię i dostosowali styl jazdy do warunków panujących na drodze i do własnych umiejętności.

Tekst i foto: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526