Wybraliśmy Parlamentarzystów

Autor: kurier-kolski.pl | 10.10.2011

Dziewięcioro posłów z naszego okręgu wyborczego nr 37 zasiądzie na najbliższą kadencję w ławach sejmowych. Najwięcej głosów spośród nich zdobyła jedynka PO, czyli Tomasz Nowak z Konina (24.346), ale czuł on na swoich plecach oddech Adama Hofmana z PiS (z Warszawy), na którego oddano jedynie 199 głosów mniej. Można powiedzieć, że to remis. Trzeci był Jacek Kwiatkowski z Konina z Ruchu Palikota (13.380 głosów), którego taki wynik to niewątpliwy sukces nieznanego wcześniej kandydata.

Kolejnych dwóch posłów będzie z PO: Paweł Arndt z Gniezna (12.627) i Krystyna Poślednia z Wrześni (8.714), następnie dwóch z PiS: Zbigniew Dolata z Gniezna (11.939) i Witold Czarnecki z Zielonej Góry (10.201). Po jednym przedstawicielu w Sejmie z naszego rejonu będą mieć: SLD Tadeusz Tomaszewski z Gniezna (11.267 głosów) i PSL – Eugeniusz Grzeszczak ze Słupcy (9.648 głosów).

Kolanie jak zwykle byli podzieleni i po raz kolejny nie wybrali swojego posła. Blisko tego był Czesław Cieślak z Koła (PSL), który otrzymał 6.272 głosy, co jest naprawdę świetnym wynikiem, tym bardziej, że startował z piątego miejsca na liście Ludowców.

Mandat senatora z naszego okręgu przypadł dotychczasowemu senatorowi PO – Ireneuszowi Niewiarowskiemu z Cząstkowa (39.507 głosów). To jedyny parlamentarzysta z powiatu kolskiego.

Opracował: M.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
miro
miro
12 lat temu

widać jak pan grzeszczak umiejetnie podzielił głosy w naszym powiecie pozwalając na start dwoch kandydatów psl zeby sie rozrobili a on spokojnie ugrał mandacik i smieje sie z nich obu teraz 🙂 przez to znow kolanie nie maja posła i nie bedzie komu pilnowac naszych interesów w stolicy

zygi
zygi
12 lat temu

Jak widac nic sie nie zmieni i zostaje ten sam stary balagan

anonim
anonim
12 lat temu

Ciekawe czy tego wspaniałego Czesława Cieślaka prokuratura rozliczy z ilości wydanej na kampanie maślanki i innych produktów. Może pan redaktor opublikuje w artykule ile na to OSM przeznaczyła środków finansowych i kto w tej sprawie podjął decyzję. Również ciekawe, czy pan redaktor zainteresuje sie faktem, że w każdej gminie ten wielki polityk wyprowadził samochody ciężarowe OSM z własną reklamą wyborczą i kto za to zapłaci. Prawdopodobnie media w powiecie są zaślepione. Liczymy, że pan redaktor odniesie sie w artykule prasowym do tych wydarzeń. Jeśli nie to przekażemy ciekawy materiał innym redakcjom ogólnopolskim wraz za zdjęciami samochodów OSM.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526