Wielkie zainteresowanie wystawą Muzeum [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.10.2011

W piątek 21 października br., w kolskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”. Zaprezentowana ekspozycja pochodzi ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk – Muzeum Ziemi w Warszawie. Na otwarcie wystawy przybyło bardzo wielu gości, którzy ledwo mieścili się w skromnej siedzibie placówki.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Witold Czarnecki – poseł na Sejm VII kadencji z ramienia PiS. Wśród licznie zebranych gości było wielu radnych miejskich i powiatowych, a Urząd Miasta reprezentował Sekretarz Miasta Tomasz Nuszkiewicz.

Przybyłych na wernisaż w tematykę wystawy wprowadził dr Gwidon Jakubowski z warszawskiego Muzeum Ziemi, który – posiłkując się pokazem multimedialnym – przeniósł wszystkich dziesiątki, a nawet setki tysięcy lat wstecz. Pan doktor to legenda polskiej paleontologii. Pierwszy odnalazł dla polskiej nauki szczątki dinozaurów. Wszyscy goście zgodnie podkreślali, że wystąpienie było niezwykle interesujące, a informacje podane w bardzo przystępnej formie.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z OTWARCIA WYSTAWY:

Zwiedzający ekspozycję mogą zobaczyć kolorowe plansze, m.in. z rekonstrukcjami dawnych zwierząt, jak również ich szczątki kostne. Są tam: słoń leśny, mamut, niedźwiedź jaskiniowy i wiele, wiele innych.

– Zawsze staramy się organizować interesujące wystawy czasowe. Dopiero zaczęliśmy współpracę z Muzeum Ziemi w Warszawie. Biorąc jednak pod uwagę bogate zbiory tej instytucji, nie jest to z pewnością kres tej współpracy i myślimy już o kolejnych tematach ekspozycji – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego Muzeum

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
seokatalog
11 lat temu

I’d like to read more such blogs.

robuslichen
robuslichen
12 lat temu

naprawde ciekawie polecam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526