Wielkie zainteresowanie wystawą Muzeum [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 24.10.2011

W piątek 21 października br., w kolskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej: „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”. Zaprezentowana ekspozycja pochodzi ze zbiorów Polskiej Akademii Nauk – Muzeum Ziemi w Warszawie. Na otwarcie wystawy przybyło bardzo wielu gości, którzy ledwo mieścili się w skromnej siedzibie placówki.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Witold Czarnecki – poseł na Sejm VII kadencji z ramienia PiS. Wśród licznie zebranych gości było wielu radnych miejskich i powiatowych, a Urząd Miasta reprezentował Sekretarz Miasta Tomasz Nuszkiewicz.

Przybyłych na wernisaż w tematykę wystawy wprowadził dr Gwidon Jakubowski z warszawskiego Muzeum Ziemi, który – posiłkując się pokazem multimedialnym – przeniósł wszystkich dziesiątki, a nawet setki tysięcy lat wstecz. Pan doktor to legenda polskiej paleontologii. Pierwszy odnalazł dla polskiej nauki szczątki dinozaurów. Wszyscy goście zgodnie podkreślali, że wystąpienie było niezwykle interesujące, a informacje podane w bardzo przystępnej formie.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z OTWARCIA WYSTAWY:

Zwiedzający ekspozycję mogą zobaczyć kolorowe plansze, m.in. z rekonstrukcjami dawnych zwierząt, jak również ich szczątki kostne. Są tam: słoń leśny, mamut, niedźwiedź jaskiniowy i wiele, wiele innych.

– Zawsze staramy się organizować interesujące wystawy czasowe. Dopiero zaczęliśmy współpracę z Muzeum Ziemi w Warszawie. Biorąc jednak pod uwagę bogate zbiory tej instytucji, nie jest to z pewnością kres tej współpracy i myślimy już o kolejnych tematach ekspozycji – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor kolskiego Muzeum

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
seokatalog
9 lat temu

I’d like to read more such blogs.

robuslichen
robuslichen
11 lat temu

naprawde ciekawie polecam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526