Ruszyła przebudowa parkingu przed Przychodnią

Autor: kurier-kolski.pl | 27.10.2011

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Powiatowego Zarządu Dróg, ruszyła gruntowna przebudowa i remont parkingu przed Przychodnią na ul. PCK w Kole. Od wielu lat pacjenci, lekarze i mieszkańcy okolicznych bloków tracili nerwy przez problemy z parkowaniem samochodów w tym newralgicznym miejscu.

Na tę inwestycję czekali wszyscy w tym rejonie. Zarząd Powiatu Kolskiego miał ją już od dawna w planach i w końcu roboty ruszyły. Jak poinformował nas zleceniodawca prac, administrator tego terenu, Powiatowy Zarząd Dróg w Kole, do końca listopada ma powstać tu nowoczesny parking z miejscami dla 40 samochodów. Ogólny koszt prac zamknie się kwotą około 250.000 zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Madro” z Koła.

W miejsce starego, dziurawego betonu zostanie położona estetyczna kostka brukowa. Przybędzie kilka nowych miejsc, i zmieni się organizacja ruchu na parkingu. Dotychczas kierowcy zajeżdżający pod Przychodnię zmuszeni byli do niebezpiecznych manewrów nie tylko ze względu na panującą tam ciasnotę, ale musieli też wjeżdżać i wyjeżdżać jednym wąskim przejazdem. Teraz będą wjeżdżać z jednej strony, a wyjeżdżać z drugiej – nową drogą dojazdową w miejscu dotychczasowego „bajora” ze stojącą większość roku wodą. Bardzo upłynni to ruch. Ale na razie przed Lecznicą jest jeszcze gorzej niż dotychczas, bo przecież miejsce budowy jest zamknięte, a więc i kierowcy tam nie zaparkują. Apelujemy więc o szczególną ostrożność w tym miejscu!

Ale to nie koniec dobrych wieści. Równocześnie z przebudową parkingu przez Starostwo ma ruszyć remont chodnika i utworzenie miejsc parkingowych tuż przed samym budynkiem Przychodni, na działce należącej do wspólnoty lokatorskiej lekarzy będących właścicielami gmachu. Jak mówi przedstawiciel wspólnoty lek. Ryszard Karolak, chirurg przyjmujący w Przychodni, pozwoli to na uporządkowanie całego terenu w tym rejonie. Nie wyklucza, że w przyszłości z boku Przychodni, od strony bloków ulicy Kolejowej, gdzie jest jeszcze spory niewykorzystany plac, także powstaną kolejne miejsca parkingowe. Każde miejsce jest tu na wagę złota, bo brakuje ich wiele.

Niestety, należy w tym miejscu przypomnieć przykry fakt i ubolewać, że kilka lat temu Starostwo Powiatowe sprzedało prywatnym osobom dwie duże działki w bliskim rejonie Przychodni przy ul. PCK: jedną tuż przy ul. PCK, od strony bloków przy Kolejowej, a drugą z boku gmachu, od strony kompleksu garaży. Obie powinny służyć mieszkańcom Koła i powiatu kolskiego jako parkingi w tym tak ważnym miejscu, a mimo to zostały lekką ręką sprzedane. Protestowało przeciwko temu wielu zainteresowanych, ale bez efektu. I nie dość tego – od kilku lat ten sprzedany w prywatne ręce teren porasta chwastem i kompletnie nic na nim się nie dzieje! Mogło tam powstać przynajmniej 80 miejsc parkingowych, co całkowicie rozładowałoby problem z parkowaniem dla pacjentów Przychodni. To skandal, że zapadła tak niekorzystna dla większości decyzja!

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Mam nadzieję, że nie zapomniano by posadzić kilka drzew w miejscach nie pokrytych betonem

baska
baska
12 lat temu

Mam niepełnosprawną matke i zawsze jest wielki problem z podjechaniem do lekarza na PCK i zaparkowaniem tam na tyle blisko zeby mogła bez wiekszego chodzenia dojsc na miejsce.Moze teraz bedzie lepiej.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526