Uważaj przy cmentarzu!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.10.2011

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend- Znicz  2011″. Przypominamy  zatem kierowcom o tym, że na drogach jest więcej patroli Policji oraz o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzu w Kole, zwłaszcza w dniu  1 listopada. Apelujemy jednocześnie o rozsądek i rozwagę podczas jazdy, a także o stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Jadąc na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych należy zapoznać się z obowiązującymi objazdami i stosować się ściśle do zaleceń policji i innych uprawnionych służb. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych pamiętając , aby nie zastawiać drogi innym. Policjanci apelują o szczególną ostrożność, a także dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

W Kole w dniu Wszystkich Świętych jak co roku na części dróg w okolicach cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, co dokładniej przedstawia poniższy schemat:

Aby ten dzień 1 listopada przebiegł niczym nie zakłócony przypominamy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Przygotowując groby pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów, to samo dotyczy pobytu tam w dniu Święta.
  • W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, czy saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży.
  • Wybierając się środkami komunikacji miejskiej – szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy też sztucznego tłoku.
  • Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy aby nie pozostawiać w nim rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.
  • Przed wyjściem z domu pamiętajmy o zamknięciu wszystkich drzwi i okien, a także o zabezpieczeniu pomieszczeń gospodarczych przed wizytą nieproszonego gościa.
  • Wybierając się w dalszą drogę sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
przemek
12 lat temu

Jako przedstawiciel kolskich Narodowców pragnę zaprosić mieszkańców naszego miasta na Marsz Niepodległości który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada. Marsz zaczyna się na Placu Konstytucji w Warszawie o godzinie 15.
Warto uczestniczyć w tak wielkim i ważnym święcie dla naszej ojczyzny. Pokazać że takie wartości jak Bóg Honor Ojczyzna nie zaginęły
Więcej informacji na temat Marszu Niepodległości można uzyskać na stronie internetowej http://www.marszniepodleglosci.pl
pozdrawiam
Przemek

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526