Uważaj przy cmentarzu!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.10.2011

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend- Znicz  2011″. Przypominamy  zatem kierowcom o tym, że na drogach jest więcej patroli Policji oraz o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzu w Kole, zwłaszcza w dniu  1 listopada. Apelujemy jednocześnie o rozsądek i rozwagę podczas jazdy, a także o stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Jadąc na cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych należy zapoznać się z obowiązującymi objazdami i stosować się ściśle do zaleceń policji i innych uprawnionych służb. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych pamiętając , aby nie zastawiać drogi innym. Policjanci apelują o szczególną ostrożność, a także dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

W Kole w dniu Wszystkich Świętych jak co roku na części dróg w okolicach cmentarza obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, co dokładniej przedstawia poniższy schemat:

Aby ten dzień 1 listopada przebiegł niczym nie zakłócony przypominamy także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • Przygotowując groby pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów, to samo dotyczy pobytu tam w dniu Święta.
  • W czasie robienia porządków nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek, czy saszetek bez opieki. Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, w ten sposób możemy uniknąć ewentualnej kradzieży.
  • Wybierając się środkami komunikacji miejskiej – szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebek i innych bagaży, unikajmy też sztucznego tłoku.
  • Korzystając z własnego środka transportu pamiętajmy aby nie pozostawiać w nim rzeczy, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.
  • Przed wyjściem z domu pamiętajmy o zamknięciu wszystkich drzwi i okien, a także o zabezpieczeniu pomieszczeń gospodarczych przed wizytą nieproszonego gościa.
  • Wybierając się w dalszą drogę sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki. Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
przemek
9 lat temu

Jako przedstawiciel kolskich Narodowców pragnę zaprosić mieszkańców naszego miasta na Marsz Niepodległości który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada. Marsz zaczyna się na Placu Konstytucji w Warszawie o godzinie 15.
Warto uczestniczyć w tak wielkim i ważnym święcie dla naszej ojczyzny. Pokazać że takie wartości jak Bóg Honor Ojczyzna nie zaginęły
Więcej informacji na temat Marszu Niepodległości można uzyskać na stronie internetowej http://www.marszniepodleglosci.pl
pozdrawiam
Przemek

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526