UWAGA! Przeszukaj domowe archiwum fotografii

Autor: kurier-kolski.pl | 03.10.2011

Redakcja „Kuriera Kolskiego” w imieniu autorów książki o obozie zagłady w Chełmnie nad Nerem poszukuje fotografii samochodu-komory gazowej, który stał po wojnie na terenie byłej fabryki ZREMB w Kole. Istnieją dwie znane fotografie tego auta. Poszukujemy fotografii nieznanej. Dla osoby, która dostarczy zdjęcia przewidziana jest wysoka gratyfikacja pieniężna!

W związku z tym zwracamy się do byłych pracowników firmy ZREMB i nie tylko o pomoc w odszukaniu takiej fotografii. Samochód-komora gazowa stał na terenie fabryki przez blisko 20 lat po wojnie i niszczał. Być może pracownicy przypadkowo wykonali fotografie tego auta. Istnieje prawdopodobieństwo, że samochód ten został przypadkowo sfotografowany przy jakichkolwiek okolicznościch – np. pamiątkowe zdjęcie pracowników ze wspomnianym wrakiem w tle. Poszukujemy także informacji, co stało się z tym samochodem ze ZREMB-u? Czy i gdzie został zezłomowany?


Samochód – komora gazowa (tzw. Sonderwagen) używany do gazowania Żydów w Chełmnie nad Nerem. Czy masz inne jego zdjęcie w swoim archiwum?

Za każde nieznane zdjęcie tego samochodu autorzy publikacji gotowi są zapłacić od kilkuset do 1.000 złotych, po uprzednim sprawdzeniu oryginału zdjęcia!

Jeżeli mają Państwo takie fotografie – prosimy o kontakt z Redakcją (tel. 600-15-25-26 lub na maila: redakcja@kurier-kolski.pl)

ogłoszenia wyborcze

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526