Spotkanie z władzami Wielkopolski w Mleczarni [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.10.2011

„Sytuacja na rynku mleka-co dalej po roku 2013” – o tym i nie tylko debatowali w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole wójtowie, burmistrzowie i samorządowcy, dyrektorzy firm i instytucji oraz rolnicy, którzy 3 października przyjechali do Koła z terenu całego powiatu kolskiego i tureckiego, a także z Konina i Poznania na zaproszenie Prezesa kolskiej Mleczarni Czesława Cieślaka—Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmiku Woj. Wielkopolskiego. Głównym gościem honorowym obrad był członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Patronat nad konferencją objął eurodeputowany z ramienia PSL Andrzej Grzyb, a do jej organizacji obok członka Zarządu Województwa Krzysztofa Grabowskiego włączył się też dyrektor WODR w Poznaniu Ryszard Jaworski. Na konferencję przybyło blisko 100 osób, w tym również Arkadiusz Błochowiak – dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Urządzeń i Melioracji Wodnych w Poznaniu i Marian Jacolik – dyrektor Rejonowego Oddziału w Koninie tej instytucji. Był także Dyrektor Departamentu  Marcin Nurkowski, Dorota Józefowicz – kierownik oddziału powiatowego ARMiR i Stanisław Przybylski – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z KONFERENCJI. CHCĄC ODTWORZYĆ FILM KLIKNIJ NA TRÓJKĄT NA ŚRODKU EKRANIKU:

Bardzo szybko debata o polskim mleku przerodziła się w dyskusję o stanie polskiej gospodarki, o problemach rolników i samorządowców, a przede wszystkim o problemach z podtopieniami i powodziami, które ostatnio rok w rok rujnują wiele gospodarstw. —Gdy woda zalewa pastwiska, krowy nie mają gdzie się wypasać, a wtedy jak mają dawać dużo mleka i do tego dobrej jakości? – pytał radny z Gminy Chodów Zdzisław Kurkiewicz. W podobnym tonie było wiele wypowiedzi samorządowców oraz rolników, którzy także przyjechali tego dnia do kolskiej Mleczarni.

W trakcie kilkugodzinnej dyskusji padło z sali wiele cennych uwag i propozycji. Krzysztof Grabowski – członek Zarządu Woj. Wielkopolskiego, członek PSL, zapewniał, że wszystkie głosy i uwagi zabierze ze sobą do Poznania i będą potraktowane z należytą powagą. Zapewniał, że samorząd wojewódzki robi wiele, a będzie robił jeszcze więcej, szczególnie w temacie działań i inwestycji przeciwdziałania powodziom i podtopieniem.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526