Czy Jakubowski zaorze kolską Wyspę?

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2011

Radny Jerzy Jakubowski znany jest ze swoich zaskakujących zachowań, co już niejednokrotnie wywoływało u wielu osób konsternację. Tym razem postanowił…zaorać, a może raczej zabronować, kolską Starówkę, a konkretnie plac po wyburzonych kamienicach na Starym Rynku. Okoliczni mieszkańcy ze strachem w oczach mówią, że obawiają się, czy gdy rozpędzi się swoim czerwonym ciągnikiem Ursus C-360 nie zaorze całej Wyspy!

Radny zauważył, że plac jest nierówny, więc sam postanowił go „w czynie społecznym” wyrównać własnym ciągnikiem. Ciężko dociec czemu, bo ciągle jest to plac budowy-rozbiórki, więc zapewne ani teraz, ani w przyszłości nie powstanie tu żaden trawnik, skwer czy boisko. Czemu więc wyrównywać coś, co wcale nie ma potrzeby, żeby było idealnie równe? Czyżby radny wizjonersko przewidział, że minie jeszcze wiele lat nim ten plac zostanie ponownie zabudowany przez miasto? I czemu Jakubowski wyrównuje plac, który jest ciągle pod opieką firmy, która wyburzyła kamienice na zlecenie KTBS? Czy dostał od niej zgodę na takie prace? Czy ciągnik rolniczy to maszyna budowlana, a radny zatrudniony jest w tej firmie? Czy każdy może sobie wjeżdżać na plac budowy kiedy i jak chce własnym sprzętem? Na pewno nie! Tym bardziej, że przecież jeszcze kilka dni temu jeździł tu firmowy spychacz i równał już ten grunt. Więc po co ten cały cyrk dla naiwnych? Skoro radny uważał, że firma nie wywiązała się należycie ze swojej pracy, powinien zgłosić ten fakt do prezesa KTBS, a nie sam „poprawiać” po spychaczu.


Dwa dni wcześniej spychacz wyrównywał cały teren po wyburzonych kamienicach. Po co więc radny Jakubowski robił to ponownie? Jaki miał w tym cel? Pozowanie do zdjęć i pokazanie się mieszkańcom?

To nie pierwszy i pewno nie ostatni przypadek, gdzie radny Jakubowski popisuje się przed mieszkańcami swoimi „czynami społecznymi”, które – niestety – najczęściej niczemu nie służą, a mają jedynie pokazać, że radny „coś” robi. Ot taki kabaret dla poklasku! Czekamy więc teraz, że radny wyrówna wiele innych placów miejskich w naszym mieście, które są nieraz w gorszym stanie. Na przykład duży plac na końcu ulicy Asnyka, przy drodze prowadzącej do nowych budynków socjalnych. Może więc Jerzy Jakubowski będzie kosił też trawniki skoro już tak bardzo chce wyręczyć Urząd Miejski w jego powinnościach? Niewykluczone, bo pragnąca zachować anonimowość osoba związana z Urzędem twierdzi, że Jakubowski ostatnio pokłócił się z burmistrzem Drożdżewskim i być może dlatego chce pokazać wszystkim dookoła jak bardzo nasze miasto jest zaniedbane i brudne! Więc czy czeka nas rajd radnego ciągnikiem Ursus C-360 po całym mieście???

Czekamy teraz, kiedy radny-rolnik Jerzy Jakubowski zacznie obsadzać „swoje” poletko przed Ratuszem Miejskim w Kole. Ciekawe co posadzi – buraki czy ziemniaki? A może zboże??? Będziemy obserwować i czekać na obfite zbiory.

Tekst: Mariusz Kozajda

Foto: Teresa Głowacka (Sypniewska)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
marsz,marsz
marsz,marsz
12 lat temu

przemuś wal się z tym marszem…..narodowcy = hitlerowcy = naziści=komuniści

Kolanin
Kolanin
12 lat temu

Lepiej byś p.Mariuszu poruszył temat BRAKU placu zabaw dla najmłodszych pociech na osiedlu BOGUMIŁA !!!!, Orlik jest a placu zabaw nie odbudowali. Wystarczyłoby zrobić go na placu za Orlikiem i wszyscy byliby zadowoleni, wystarczyłby taki mały jak jest w parku Moniuszki koło Poczty. !!!!

przemek
12 lat temu

Jako przedstawiciel kolskich Narodowców pragnę zaprosić mieszkańców naszego miasta na Marsz Niepodległości który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada. Marsz zaczyna się na Placu Konstytucji w Warszawie o godzinie 15.
Warto uczestniczyć w tak wielkim i ważnym święcie dla naszej ojczyzny. Pokazać że takie wartości jak Bóg Honor Ojczyzna nie zaginęły
Więcej informacji na temat Marszu Niepodległości można uzyskać na stronie internetowej http://www.marszniepodleglosci.pl
pozdrawiam
Przemek

R.P.
R.P.
12 lat temu

Hehehe, Jakubowski wie co robi 😉 nie ważne jak, byle głośno, często i na jak najdłużej… Dzięki takim i innym, podobnym akcjom, Jakubowski do końca życia będzie radnym. Ktoś napisał, że to jest obłuda i wyrachowanie, i ma rację… to jest polityk w czystym wydaniu warszawskim i takich będzie coraz więcej, tylko pytanie czy Koło to podatny grunt dla takich, jak nasi dwaj panowie. Myślę, że to jest niedościgniony wzór p. Mazurkiewicza 😉 swoją drogą ciekawe co tam p. M porabia? Załatwi ten plac zabaw dla dzieci… tak jak rondo?

wkurzony
wkurzony
12 lat temu

Coz na to radny Jakubowski? Znow bedzie planowal odebrac sobie zycie jak nie zostanie radnym RM miasta Kola? A kloci sie z burmistrzem pisemnie. Ile pism wysyla do Wojewody,do radnych wojewodztwa, do burmistrza i to za pokwitowaniem! Ile pism wysyla do mieszkancow Kola z informacjami co On zrobill? A co robil ubrany w biale odzienie przy orliku i to na maszynach budowlanych? Uluda, uluda pracy radnego prezentowana przez niego samego. Tyle lat , i mieszkancy nie poznalismy sie na radnym ze swego podworka. Chodzi od ugrupowania do ugrupowania, zeby byc i miec kase z Rady. Ciekawe jak bedzie kierowal ruchem ulicznym przy cmentarzu w swieta Wszystkich sw. i jak bedzie dbal o porzadek??? Teraz bedzie piers prezentowal do medalu za te pseudopomoce sluzbom drogowym.!!
Wkurzony na nibydzialania radnego.

zaq
zaq
12 lat temu

heh ja powiem tak co to za firma wykonawcza jak po budowie moga chodzic dzieci w czasie rozbiórki (dzieci zbieraly kawałki drzewa na opal do domu a maszyny pracowaly) i jak firma mogla wpuscic traktor?widocznie maja zero zainteresowania .dobrze zrobil ze tam wjechal

alejaja
alejaja
12 lat temu

Frabek szkoda ci go bo nie znasz go blizej.Jak bys znal to bys zmienił zdanie.Nie oceniaj czlowieka po pozorach.Tyle Ci powiem że z moich doswiadczen to czlowiek wyrachowany i obłudny.

frabek
frabek
12 lat temu

szkoda mi jakubka bo wszyscy już sobie z niego jaja robią :/

zielarz
zielarz
12 lat temu

Ale obciach normalnie

soldier
soldier
12 lat temu

wszyscy wiedza jaki jest Jakubowski tylko dziwne jest ze udaja gluchych i slepych. brawa za slowa prawdy!

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Ja myslę ,że P.Jakubowski dostal za to kasę i teraz przykładnie rozliczy sie z urzędem skarbowym .Może to też warto sprawdzić P.Mariuszu.Pozdrawiam.

Porządek
12 lat temu

Mariusz masz rację. On nawet potrafi wodę do koryta wprowadzić

zax
zax
12 lat temu

Człowieku Tobie to nic nie pasuje, ciągle coś nie tak, ciągle szukasz „dziury w całym”

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526