Sukces OSP Dobrów – czwarta najlepsza drużyna w kraju! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 05.09.2011

W ostatnią sobotę, 3 września br., odbyła się w Koninie najwyższa rangą impreza strażacka – XIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Startowały w nich najlepsze drużyny wyselekcjonowane w całego kraju. Nasz powiat reprezentowali strażacy z OSP Dobrów. Choć zabrakło im nieco szczęścia by stanąć na podium, to jednak zajęcie 4-go miejsca jest i tak ogromnym sukcesem dobrowian. OSP z Dobrowa jest czwartą najlepszą drużyną OSP w skali całej Polski! Serdecznie gratulujemy!

Krajowe Zawody Pożarnicze odbywają się raz na 4 lata i są swoistymi strażackimi igrzyskami. Ich organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W tym roku zawody odbyły się bardzo blisko nas, bo w pobliskim Koninie, na stadionie należącym do jednej z wyższych uczelni. Wystartowało w nich po 19 żeńskich i 19 męskich drużyn strażackich z całego kraju. Wielkopolskę reprezentowały jedynie dwie drużyny: z Dobrowa i z Lądku.

OBEJRZYJ FILMIK Z ZAWODÓW I WYSTĘP OSP DOBRÓW. KLIKNIJ NA TRÓJKĄT NA ŚRODKU BY ROZPOCZĄĆ ODTWARZANIE FILMU:

Dobrowianie nie tylko byli dobrze przygotowani, ale jak zwykle mieli najlepszych widzów dopingujących swoich chłopców. Ekipa z Dobrowa była bardzo liczna i bardzo głośna. Były w niej panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrowie oraz z zespołu ludowego DOBROWIANKI. Ale było też wielu młodych ludzi. Żadna z innych drużyn, które zjechały do Konina nie miała tak świetnych kibiców zagrzewających ich do boju. Patrzyli na kibiców z Dobrowa z wyraźną zazdrością. Wśród tych, którzy swoją obecnością dopingowali naszych druhów byli między innymi: Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek – szef Zarządu Powiatowego OSP, Wicestarosta Marek Banaszewski, Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, Sekretarz Gminy Krzysztof Nawrocki, Komendant Gminny Marek Straszewski, Prezes OSP Dobrów Stanisław Zborowski oraz sołtys Dobrowa Stanisław Klukaczyński. Przyjechał też komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole – Robert Kropidłowski.

Drużyna OSP z Dobrowa wystartowała w składzie: Paweł Dzierzgwa, Marcin Antosik, Dawid Antosik, Mariusz Klara, Marcin Klara, Ryszard Klara, Krzysztof Łapiński, Daniel Andrzejewski, Adam Oblizajek i Tomasz Andrzejewski.

Drużyna z powiatu kolskiego startowała w Koninie jako pierwsza. Uzyskała bardzo dobre wyniki: w ćwiczeniach bojowych – 34,37 sek. oraz w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m. z przeszkodami – 54,60 sek. i przez ponad połowę zawodów utrzymywała zdecydowaną przewagę nad kolejnymi rywalami pojawiającymi się na płycie boiska. Niestety, później przewrotna fortuna zaczęła się nieco odwracać od dobrowian. Gdy wystartował faworyt zawodów – Lądek, po ogłoszeniu wyników było już jasne, że nasi chłopcy tym razem nie staną na podium. Mimo to ekipa kibiców z Dobrowa i tak z entuzjazmem śpiewała:

CZY WYGRYWASZ CZY NIE/
JA I TAK KOCHAM CIĘ!
W MOIM SERCU DOBRÓW/
I NA DOBRE I NA ZŁE!

płatne ogłoszenie wyborcze

Ostatecznie punktacja przedstawiała się następująco:

1. OSP Lądek (woj. wielkopolskie) – 86,02

2. OSP Smardzewice (woj. łódzkie) – 87, 64

3. OSP Raszowa (woj. opolskie) – 88,22

4. OSP Dobrów (woj. wielkopolskie) – 88,97

Jak więc widać do miejsca na podium drużynie z Dobrowa zabrakło jedynie trochę ponad pół sekundy! Niemniej czwarte miejsce w kraju to i tak ogromny sukces, który świadczy o wielkim potencjale drzemiącym w mieszkańcach Dobrowa. Być może więc za 4 lata, w kolejnych krajowych zawodach, uda się wywalczyć jeszcze lepszy wynik.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

płatne ogłoszenie wyborcze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
erfasc
erfasc
12 lat temu

nasi góra!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526