„Stadionowi chuligani” uczcili ofiary wojny!

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2011

2 września, w rocznicę barbarzyńskiego ataku przez niemieckie samoloty pociągu na kolskim dworcu kolejowym w 1939 roku, na grobie ofiar tego ludobójstwa zapalili znicze i odmówili modlitwę ci, których premier Tusk nazywa „stadionowymi chuliganami” – członkowie Fan Klubu LECHA POZNAŃ z Koła. Fani LECHA pamiętali o tej ważnej rocznicy!

2 września 1939 roku niemieckie samoloty zaatakowały pociąg stojący na stacji w Kole. 250 śmiertelnych ofiar tego barbarzyńskiego nalotu zostało pochowanych w zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Kole przy ul. Poniatowskiego.

Dziś, w rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń, na cmentarzu pojawiła się delegacja kolskich fanów Lecha Poznań. Na zniczach, które zapalili były nalepki z napisem: „Pamiętamy… Kolscy Patrioci”. Czy to ci sami ludzie, których polski premier nazywa „stadionowymi chuliganami”? Okazuje się, że rzekomi „chuligani” pamiętali o tej ważnej rocznicy. Chwilę po lechitach na cmentarzu pojawiła się kolejna delegacja kibiców – tym razem zwolennicy Legii Warszawa zapalili na zbiorowej mogile znicze z emblematem swojego klubu. Na grobie znaleźliśmy też znicz od Zarządu Powiatowego PSL w Kole z napisem „Pamiętamy!” i datą 1 września 2011.

Delegacja Kolskich Patriotów z Fan Klubu Lecha Poznań złożyła hołd naszym rodakom pomordowanym w 1939 roku przez Niemców.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kowal
kowal
12 lat temu

BRAWO!!!! Tak trzymać!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526