Osiek lepszy od Koła! Taką muszlę chcemy w Kole.

Autor: kurier-kolski.pl | 02.09.2011

Już dwukrotnie pisaliśmy o tragicznym stanie muszli koncertowej w Lasku Miejskim na Kaliskim Przedmieściu w Kole. Obiekt mający już ponad 50 lat nie jest ani ładny, ani funkcjonalny. Władze już dawno obiecywały coś z tym zrobić, ale na obietnicach oczywiście się skończyło. Tymczasem na dowód, że można mieć ładną muszlę, że da się, że nie jest to ani ogromny koszt, ani wielki problem, podejrzeliśmy jak wygląda muszla koncertowa w niedalekim Osieku Małym, gdzie w ostatnią niedzielę odbyły się dożynki gminne. Patrzcie i podziwiajcie jak dobry gospodarz potrafi zadbać o mienie komunalne! Brawo Wójt Gminy Osiek Mały!

W parku przy Urzędzie Gminy w Osieku Małym także kilkadziesiąt lat istniała stara muszla koncertowa. Podobna do tej w Kole i podobnie już swoje wysłużyła. Wtedy władze Osieka postanowiły, że ich mieszkańcy zasługują na coś lepszego. W miejscu starej muszli stanęła piękna, nowa – nowoczesna, funkcjonalna, o ładnej architekturze. Zamontowano na niej ze wszystkich stron monitoring oraz oświetlenie, wyposażono w dobrej klasy przyłącze elektryczne. Obiekt jest nie tylko ładny, ale również funkcjonalny. A dookoła niego zrobiono plac z kostki brukowej. Na nim stanęły piękne ławki i kosze na śmieci. W parku ustawiono wiele ławek i koszy oraz stylizowane lampy oświetleniowe.


Piękna, nowoczesna muszla koncertowa w Osieku Małym…

a to ponad 50.letnia muszla w powiatowym mieście Koło!!!

Przy muszli w Osieku władze zamontowały wiele ławek. W Kole władze ławki zdemontowały, bo burmistrz podejrzewa mieszkańców o ich dewastowanie!

Dokładnie tego samego oczekują mieszkańcy Koła – budowy nowoczesnego obiektu na miarę XXI wieku. Apelujemy do kolskich władz, burmistrza i radnych, aby przyjrzeli się jak potrafi rządzić się dobry gospodarz w Osieku Małym, i wzięli z niego przykład! Obietnic przedwyborczych powinno się dotrzymywać – inaczej za kilka lat kolanie przy urnach na pewno nie zapomną ignorancji władzy.

Tekst i foto: Mariusz Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526