Od 1 września tłumy na dworcu PKS

Autor: kurier-kolski.pl | 01.09.2011

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego kolski dworzec PKS zapełnił się ponownie uczniami. Już 1 września było widać jak wielu z nich dojeżdża autobusami do szkół i domów. W związku z tym PKS Konin uruchomił kolejne kursy zawieszone na okres wakacji.

Pod koniec wakacji duże rzesze pasażerów komunikacji autobusowej musiały cierpliwie wystać w kolejce biletów miesięcznych, by otrzymać Em-kartę, czyli nowy plastikowy nośnik biletów. Ponieważ jest to w Kole całkowita nowość, tym bardziej, że karta musi posiadać zdjęcie, bo jest przypisana do konkretnej osoby, pierwsze wydanie Em-kart musiało potrwać dłużej. Teraz już nie będzie takich kolejek do kasy. W kolejnym miesiącu będzie wystarczyć podanie w okienku swojej karty i poproszenie o przedłużenie na następny okres oraz uiszczenie opłaty.

Obecnie trwają rozmowy dyrekcji konińskiego PKS-u w sprawie ustalenia ostatecznej lokalizacji dworca w Kole. Jak podkreśla kierownictwo firmy, w momencie jej przejęcia tabor samochodowy był w tragicznym stanie. 12 autobusów nie nadawało się już do eksploatacji i zostało zezłomowanych. W ich miejsce zostały sprowadzone sprawne autobusy z bazy w Koninie. Docelowo na bazie w Kole jest blisko 50 samochodów, z czego 20 zostało przyprowadzonych z Konina.

Aktualny rozkład jazdy autobusów z Koła można znaleźć na stronie konińskiego przewoźnika: www.pkskonin.pl

Tekst i foto: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526