Muzeum wzbogaciło się o nowe eksponaty

Autor: kurier-kolski.pl | 07.09.2011

W sierpniu br. kolskie muzeum wzbogaciło się o kolekcję pięknych ręcznie malowanych pater pamiątkowych związanych z upamiętnieniem kolskich wydarzeń sportowych, w szczególności biegów: Kolska Patera i Biegu Warciańskiego.

Dwadzieścia dziewięć obiektów przekazał znany mieszkaniec Koła Pan Ewaryst Jaśkowski, kolski regionalista, który doszedł do wniosku, że najlepszym miejscem dla tych eksponatów będzie kolskie Muzeum Technik Ceramicznych.

– Jako instytucja, która gromadzi przechowuje muzealia, w szczególności te związane z dziejami Koła i Ziemi Kolskiej, jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że obiekty te trafiły do nas. Dokumentują one z jednej strony historię kolskiej fabryki fajansu, a z drugiej są częścią historii kolskiego życia społecznego w jego sportowym wymiarze – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor MTC.


ogłoszenie wyborcze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
erfasc
erfasc
12 lat temu

Kolskie muzeum teraz dopiero zyje bo za poprzedniego dyrektora to byla tragedia i nic wiecej.Gratulacje.

Ussain Bolt
Ussain Bolt
12 lat temu

Ciekawa kolekcja – jest to pamiątka po czasach świetności tych biegów, muzeum mogłoby się pokusić o wystawę takich eksponatów – pamiątek sportowych kolska fabryka wytwarzała przecież sporo.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526