Minister Rolnictwa z wizytą na Ziemi Kolskiej [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 04.09.2011

W sobotę 3 września br., na zaproszenie Zarządu Powiatowego PSL w Kole oraz Czesława Cieślaka – radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (Przewodniczącego Komisji Rolnictwa w Sejmiku) i Zdzisława Domańskiego – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego, przyjechał do Kłodawy Minister Rolnictwa Marek Sawicki.

Minister Marek Sawicki w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie wpierw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej, a następnie na sali kinowej z rolnikami i zaproszonymi gośćmi. W spotkaniu uczestniczył m.in. poseł Józef Racki – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Tomicki czy Michał Wróblewski – Przewodniczący Izby Rolniczej . Starosta i Wicestarosta nie mogli przybyć, ponieważ kibicowali w Koninie drużynie OSP z Dobrowa, która uczestniczyła w krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, gdzie po zaciętych bojach zajęła ostatecznie wysokie czwarte miejsce (na 19 drużyn).

OBEJRZYJ FILM ZE SPOTKANIA Z MINISTREM SAWICKIM:

– Nie jest dziś sztuką produkować żywność. Sztuką jest ją sprzedać – mówił do zebranych Minister Marek Sawicki. Szef resortu rolnictwa poruszał wiele tematów. Kilkakrotnie krytykował szefa opozycji Jarosława Kaczyńskiego. Przypomniał, że za poprzedników ministrowie rolnictwa zmieniali się jak w kalejdoskopie, podobnie jak inni wysocy urzędnicy związani z rolnictwem. Zaznaczał, że dopiero za obecnej koalicji nastąpiła stabilizacja władzy i spokój.

Minister Sawicki bardziej szczegółowo omówił sprawę mocno dotyczącą naszego powiatu – podtopień i powodzi. -Obecnie mamy zdewastowane urządzenia przeciwpowodziowe – mówił minister – Melioracje, regulacje rzek muszą być odtworzone i wyremontowane, by powodzie i podtopienia nie powtarzały się. Dlatego powstał Narodowy Program Odbudowy Retencji, który zakłada wyremontowanie w ciągu najbliższych 5 lat istniejących, zaniedbanych urządzeń oraz w ciągu 20 lat budowę wielu nowych na terenie całego kraju.

Tekst i foto: M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526