Kościeleckie dożynki w Dąbrowicach St. [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 04.09.2011

Tydzień temu w Dąbrowicach Starych odbyły się Gminne Dożynki kościeleckie. Była to pierwsza tej rangi impreza w tym sołectwie od ponad 20 lat. I należy przyznać, że miejscowa ludność oraz druhowie OSP zorganizowali ją wzorowo. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej ze święta plonów Gminy Kościelec oraz filmiku z uroczystości dożynkowych.

Wśród przybyłych na uroczystości dożynkowe w Dąbrowicach Starych byli m.in.: Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski, Wicewójt Sylwester Chęciński, Sekretarz Gminy Krzysztof Nawrocki, Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Marek Tomicki – Przewodniczący Rady Powiatu, poseł na Sejm Elżbieta Streker-Dembińska (SLD), Czesław Marek – członek Zarządu Powiatu i Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Kole, Roman Mańka – zastępca Redaktora Naczelnego „Gazety Finansowej” oraz duchowieństwo z terenu Gminy Kościelec.


OBEJRZYJ RELACJĘ FILMOWĄ Z UROCZYSTOŚCI:

Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w intencji rolników w kościele parafialnym w Kościelcu. Około godziny 14.00 na placu przy remizie OSP w Dąbrowicach Starych złożono wieńce dożynkowe, a delegacje kościeleckich sołectw przekazały bochny chlebów upieczonych z tegorocznych zbiorów. Starostami dożynek byli: Grażyna Rybarczyk i Mirosław Janczak (oboje z Dąbrowic Starych). Po wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości, tańczył zespół ludowy „Kościelec”, grała orkiestra gminna, a zespoły ludowe z kilku sołectw śpiewały przyśpiewki dożynkowe. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyło dzieło rolników z sołectwa Tury. Tydzień później wieniec pojechał na dożynki powiatowe do Koła.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA


Poseł Elżbieta Streker-Dembińska ze starostami kościeleckich dożynek.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526