Dożynki powiatowe z atrakcjami [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 08.09.2011

Tegoroczne Dożynki Powiatowe przyciągnęły na stadion miejski w Kole tłumy mieszkańców miasta i powiatu. Bardzo uroczysta oprawa uroczystości połączona została z zabawą do późnego wieczora. Nie obyło się bez kilku zabawnych sytuacji oraz wpadek (patrz filmik). A powracających z zabawy o 22.00 19-latek „uraczył” śrutem z wiatrówki.

Wszystko rozpoczęło się od uroczystej Mszy Św. w kolskiej farze, skąd po nabożeństwie barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przeszedł ulicami Koła z najstarszej części miasta, nowym Rondem Sybiraków, niedawno wybudowanym przez powiat kolski, na stadion miejski w Parku 600.lecia. Tam wieńce zostały złożone pod sceną. Każda gmina naszego powiatu przyniosła własny.

OBEJRZYJ FILM – RELACJĘ Z DOŻYNEK POWIATOWYCH W KOLE 2011 R. ABY ODTWORZYĆ FILM KLIKNIJ NA TRÓJKĄT NA EKRANIE.

Paradę prowadziła Miejska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole, która niedawno przywiozła z Niemiec aż trzy medale i mistrzostwo. Potem, już na płycie stadionu, pod sceną, orkiestra pod batutą dyrygenta Krzysztofa Lityńskiego, dała specjalny koncert, którego wysłuchali zebrani. Natomiast obrzęd chleba zaprezentował Zespół Tańca Ludowego „Kościelec”.


ogłoszenie: Komitet Wyborczy SLD

Gospodarzami dożynek byli: starosta Wieńczysław Oblizajek oraz burmistrz Mieczysław Drożdżewski. A wśród zaproszonych gości byli między innymi: posłanka Elżbieta Streker-Dembińska (SLD), poseł Witold Czarnecki (PiS), radny Sejmiku Wojewódzkiego Czesław Cieślak (PSL), Przewodniczący Komisji Rolnictwa oraz Prezes OSM w Kole, Marek Tomicki (PSL)- Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego, radni miejscy i powiatowi oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu kolskiego.

Starościną tegorocznych Dożynek Powiatowych w Kole była Emilia Chylińska – od roku 1983 prowadzi wraz z mężem gospodarstwo rolne w miejscowości Ponętów Dolny gm. Grzegorzew o powierzchni około 40 ha specjalizujące się w towarowej produkcji rolnej, głównie rzepaku i pszenicy. Starostą dożynek był Ryszard Kołodziejek zamieszkały w Chruścinie gm. Dąbie. Prowadzi wraz z rodziną gospodarstwo rolne o powierzchni 68 ha. Specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i posiada 55 krów. Pan Kołodziejek dostarcza mleko do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole i jest równocześnie największym dostawcą mleka z terenu Gminy Dąbie. Starostowie dożynek przekazali staroście kolskiemu i burmistrzowi miasta Koła bochen chleba upieczony z ziaren zebranych w tegorocznych zbiorach.

Po zakończeniu części oficjalnej, licznie przybyłych mieszkańców Koła i powiatu bawiła Kapela „Zza winkla”, a potem gwiazda wieczoru – zespół „TOP ONE”. Potem do 22.00 trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Rosset”.ogłoszenie: Komitet Wyborczy PSL

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526