Chcą wspierać przygotowanie zawodowe

Autor: kurier-kolski.pl | 28.09.2011

Poseł Tadeusz Tomaszewski i kandydat do Senatu w okręgu nr 93 Kazimierz Pałasz spotkali się z mieszkańcami powiatu kolskiego w Kłodawie, Przedczu i Babiaku. W czasie spotkania kandydaci przedstawili program wyborczy SLD oraz priorytety rozwojowe regionu konińskiego.

Mieszkańcy wnosili o większe zaangażowanie Rządu w prowadzeniu przedszkoli i wiejskiej oświaty. Wyrażono obawy, że skutkami kryzysu budżetowego po raz kolejny zostaną obciążeni obywatele o najniższych dochodach.
Postulowano, aby koszty nauczycielskich urlopów dla poratowania zdrowia nie ponosiły samorządy, a ZUS.

W czasie dyskusji podkreślono, że od kilku lat zmniejsza się pomoc finansowa państwa dla rzemieślników i pracodawców szkolących uczniów. W tej chwili wielu uczniów szkół zawodowych nie może znaleźć miejsca na odbywanie nauki zawodu. Trzeba natychmiastowej pomocy państwa, gdyż za kilka lat zabraknie nam fachowców w podstawowych usługach.

Fundusz pracy powinien wypierać pracodawców  szkolących uczniów. Gdy nasze państwo rezygnuje z opieki nad kształceniem zawodowym oferta z Niemiec jest jak inny świat. Nie wolno dopuścić do degradacji szkolnictwa zawodowego.

Kandydujący do Senatu RP Kazimierz Pałasz to wieloletni prezydent Konina, pod którego rządami to miasto bardzo się rozwinęło. Pałasz już wielokrotnie udowadniał jak wielkim poparciem cieszy się w rejonie konińskim. Mówi się, że obecnie jest jedyną osobą, która może zagrozić ponownej reelekcji Ireneusza Niewiarowskiego. Należy przypomnieć, że tym razem z całego wielkiego okręgu wybierzemy tylko jednego senatora. Warto więc bardzo dobrze zastanowić się nad dobrym wyborem.

Opracował: MK

reklama

materiały płatne komitetów wyborczych:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526