BMW zderzył się z Mercedesem, a Golf z Audi

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2011

Opisywany dopiero co na „Kurierze Kolskim” tragiczny w skutkach karambol pięciu samochodów ciężarowych to jedynie przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Niestety, fala wypadków na kolskich drogach ciągle trwa. Oto kolejne przykłady ku przestrodze niefrasobliwych kierowców. I wynika z nich, że nawet najlepsze marki samochodów nie chronią nas przed nieszczęściem.

Wypadek drogowy w Borkach pod Kołem

Po przybyciu zastępów PSP  na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren prowadzonych działań ratowniczych i dokonano rozpoznania w wyniku którego stwierdzono, że  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Golfa i Audi A3. Jeden samochód znajdował się na jezdni, a drugi w przydrożnym rowie. Kierowcy samochodów opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania Straży Pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, odcięciu dopływu prądu z akumulatorów oraz usunięciu plamy oleju z jezdni. Dwie osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu i zabrane do szpitala w Kole.


Kościelec droga krajowa nr 92 – zderzenie BMW i Mercedesa

Po przybyciu zastępów PSP  na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren prowadzonych działań ratowniczych i dokonano rozpoznania w wyniku którego stwierdzono, że  doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych Mercedesa i BMW.   Samochody znajdowały się na jezdni. Samochodem Mercedes podróżował kierowca oraz pasażerka. Samochodem  BMW podróżowały dwie osoby, które opuściły miejsce zdarzenia przed przybyciem służb ratowniczych.  Na miejscu zdarzenia znajdował się już zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym. Dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie do szpitala w Kole, a trzecia po udzieleniu pomocy medycznej pozostała na miejscu zdarzenia. Działania Straży Pożarnej polegały na odcięciu dopływu prądu z akumulatorów oraz usunięciu plamy oleju z jezdni.

Tekst i foto: KPPSP w Kole

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526